سیاسی

اشتغال ۳۲ چهره موفق سواد آموزی در خراسان‌جنوبی

به گزارش نسیم قائن ،عباس لامعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: تا کنون ۲۱۷ نفر در دوره سوادآموزی ثبت‌نام کرده‌اند.
وی از آغاز دوره‌های تحکیم و انتقال با حضور دو هزار سوادآموز استان از اول شهریورماه امسال خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود آمار ثبت‌نام‌شدگان در دوره‌های مختلف سوادآموزی به سه هزار نفر افزایش یابد .
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای نخستین بار، کلاس آشنایی با رایانه برای صد سوادآموز دوره انتقال در سطح استان برگزار می‌شود.
لامعی با اشاره به شرکت ۵۰۰ سوادآموز استان در دوره آموزش عملی نماز، ادامه داد: اصلاح قرائت نماز سوادآموزان و آشنایی بیشتر آنان با احکام مربوط به نماز، از مهم‌ترین اهداف برگزاری این دوره آموزشی به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه علم و سوادآموزی، تکلیف دینی هر مسلمان است، تصریح کرد: معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان در راستای افزایش نرخ سواد و با هدف مقابله با معضل بی‌سوادی و ایجاد فرصت یادگیری برای همه اقشار مردم گام‌های بلندی برداشته است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: مهم‌تر از فعالیت در عرصه سوادآموزی، تداوم آموزش برای افراد نوسواد در دوره‌های بالاتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا