سیاسی

اسیدپاشی در اصفهان یک توطئه است/ مردم در موضوع هسته‌ای تسلیم نمی‌شوند/ ‌امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات دین است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: باید از همه آزار و اذیت‌ها پرهیز کنیم. برخی از مردم از مسئولین توقع نابجا دارند،‌ فشارهای بیخودی می‌آورند،‌کاری که مربوط به آنها نیست را از آنان توقع دارند، باید همه به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و آن را رعایت کنند.
وی افزود: بیایید یک مدینه فاضله‌ای را به عالم نشان دهیم، برای ما ایراد دارد پرونده‌های زیاد در دادگستری داشته باشیم، برای ما خجالت دارد طلاق رو به فزونی و ازدواج رو به کاهش باشد، معلوم می‌شود نور ایمان رو به کاهش است، جامعه ارزشی جامعه‌ای است که علی‌وار زندگی می‌کنند، یقین بدانیم مرگ حق است و همه ما رفتنی هستیم، لذا بهتر است تقوا پیشه کنیم، چرا که تقوا موجب نجات جامعه و عزت‌آفرین است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: ‌امسال ۱۳ آبان با روز عاشورای حسینی مصادف شده است. آمریکا پرونده بسیار ننگینی را برای خودش ترتیب داده است، نسبت به همه ملت‌ها و نسبت به ملت خودش به خصوص نسبت به ملت بزرگ ایران در این پرونده کودتای ننگین ۲۸ مرداد، تشکیل ساواک در ایران برای توسعه شکنجه‌ها، کشتارها و خفقان‌ها به چشم می‌خورد، در پرونده ننگین آمریکا نسبت به ایران تصویب قانون کاپیتولاسیون به صورت شبانه و مخفیانه در مجلس شورای ملی نیز وجود دارد. خبر تصویب این قانون به امام (ره) رسید و امام آن سخنرانی آتشین را انجام دادند و فرمودند «شب خوابم نبرده است، نفسم به شمارش افتاده است، ملت ایران را فروختند، ارتش ما را فروختند»، امام با آن سخنرانی افشاگرانه چنان وحشتی برای آمریکا و مزدورانش به وجود آورد که جنایت بعد از تصویب این قانون هتک حرمت بیت امام (ره) بود، تعرض به خانه امام بود که خانه همه مسلمانان بود.
وی ادامه داد: سال ۵۷ کشتار دانش‌آموزان، از جنایات آمریکا علیه ایران بود، کشتار ۱۵ خرداد از ماموریت‌های شاه و خوش‌رقصی‌های او برای آمریکا بود، کشتار ۱۷ شهریور در پرونده ننگین آمریکا ثبت شده است، بعد از انقلاب شورش‌هایی که وجود داشت و سپس تحمیل جنگ ۸ ساله عراق علیه ایران و کمک همه جانبه به صدام، از دیگر موارد پرونده‌های ننگین آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران است، همان روزی که امام تبعید شده بود دانشجویان مسلمان پیروی خط امام لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند. سفارت آمریکا در ایران کانون جاسوسی و توطئه علیه کشورمان بود و دانشجویان ما این کانون جاسوسی را اشغال کردند، این نقطه عطفی در انقلاب ما بود، انقلاب ما انقلاب اسلامی، فرهنگی، فقاهتی و امامت و امت بود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: وقتی لانه جاسوسی اشغال شد، امام فرمود این انقلاب دوم است و این انقلاب بزرگتر از انقلاب اول است، روز ۱۳آبان روزی است که ما نشان می‌دهیم مکتبی بوده‌ایم و مکتبی می‌مانیم و ایستادگی می‌کنیم و رویه ما دشمن‌شناسی و هوشیاری در برابر دشمنان است.
صدیقی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدام غیرانسانی اسیدپاشی در اصفهان، تصریح کرد: اسیدپاشی در اصفهان یک عمل خلاف وجدان،اخلاق، شرع و قانون است و یک منکر به معنای واقعی کلمه، یک امر زشت و ناپسند و نفرت‌باری بود که اتفاق افتاد. از نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی انتظار داریم عاملان این جنایت را شناسایی کنند.
وی ادامه داد: این یک جنایت شخصی نبود مانند جنایت قبلی که یک جوانی در علاقه به یک دختر بخواهد شخصا انتقام گرفته باشد. بلکه اسیدپاشی در اصفهان یک توطئه است آن هم در شرایطی که قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس در حال بررسی است. ‌امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات دین ماست و از انسانی‌ترین قوانین بشری محسوب می‌شود و همه انسان‌ها باید خودشان را نسبت به آن مسئول بدانند و در صحنه حاضر باشند، همه در این زمینه باید مملکت را مربوط به خودشان بدانند و سرنوشت همه را به یکدیگر گره خورده بدانند و همه را در یک کشتی ساکن بدانند که هر کسی بخواهد این کشتی را سوراخ کند باید بداند که او تنها جای خودش را مخدوش نمی‌کند، بلکه در حال غرق کردن سکنه کشتی است.
وی با بیان اینکه امر به معروف حفاظت و نظارت عمومی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر پاسداری همگانی از خوبی‌هاست، لذا امر به معروف یک عاطفه عمومی،‌ یک هم‌افزایی عمومی و یکی از برجستگی‌های بسیار عالی دین اسلام است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: چنین قانونی مدت‌ها معطل شده بود و امروز شاهدیم عده‌ای جسور شدند و به مقدسات جسارت می‌کنند، عده‌ای در برابر احکام اسلامی نه تنها در خفا معصیت می‌کنند بلکه علنا دهن‌کجی می‌کنند و این جرأت گویا از مردم گرفته شده است که جلوی این میکروب و ویروس را بگیرند. فساد اداری و بداخلاقی‌ها و خشونت برخی منکراتی است که در جامعه ما رواج دارد، دروغگویی برخی که در جامعه عمومی مطرح می‌شود.
وی اضافه کرد:‌ مقابله با دروغ و خیانت و بداخلاقی، یک حساسیت عمومی و ملی را می‌طلبد که اسلام این سنگر را تاسیس کرده است و هر مسلمان و مجاهدی را سنگرنشین کرده است، اگر قانون امر به معروف و نهی از منکر عملی شود دیگر انتخابات ما آفت نخواهد داشت، بصیرت مردم در مسیری پیش می‌رود که اسلام بیمه شود، عفت بانوان محفوظ می‌ماند و تحصیلات دختران و پسران رشد کافی پیدا می‌کند،‌ حواس‌پرتی‌ها کاهش می‌یابد، امنیت عمومی برقرار می‌شود و این جریان برای آنکه یک قانون زندگی‌ساز و عزت‌آفرین را مخدوش کنند، عده‌ای دست به جنایت اسیدپاشی می‌زنند.
حجت‌الاسلام صدیقی بر همین اساس یادآور شد: ‌عده‌ای هم در این میان برمی‌خیزند و فضاسازی می‌کنند و این قانون را مخدوش می‌کنند و القا می‌کنند که امر به معروف و نهی از منکر امنیت عمومی را به هم می‌زند، واقعا وااسفا بر چنین برداشت و اظهارنظرهایی درباره قانون امر به معروف و نهی از منکر. بنده نمی‌دانم این افراد واقعا غافلند یا از جایی تحریک می‌شوند یا به جایی وابسته هستند، این جنایت بنا بود جامعه ارزشی را تحت‌الشعاع قرار دهد ولی به ضرر خودشان تمام شد و خدای متعال آنان را رسوا کرد و امیدواریم عوامل قضیه شناسایی و مجازات شوند.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیروزی‌های ارتش عراق، تاکید کرد: اخیرا پیروزی بزرگی برای ارتش عراق پیش آمد و این پیروزی توسط نیروهای مردمی عراق با هدایت برخی مفاخر جبهه‌ای ما انجام شد و جرف‌‌الصخره که سال‌ها بود در اشغال عده‌ای بعثی تند و تکفیری‌های از خدا بی‌خبر قرار داشت، آزاد شد.
وی ادامه داد:‌ به فضل الهی بدون دخالت نیروهای ائتلاف موسوم به ائتلاف ضدداعش، این منطقه آزاد شد، این ائتلاف قصد خیری ندارد و دخالت‌های فضول مآبانه می‌کند. در این پیروزی عظیم، ارتش عراق و نیروهای مردمی روی پای خودشان بودند و با اجرای دستور مرجعیت، به لطف خدا توان مذهبی نشان دادند و نقطه عطفی بود و موضع انفعالی برای دشمنان پیش آورد و امیدواریم مناطق دیگر هم به این زودی آزاد شوند.
حجت الاسلام صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مقاومت در برابر ستمکاران اشاره کرد و اظهار داشت: مردم ما در فتنه های ۷۸ و ۸۸ نشان دادند کوتاه نمی‌آیند و مقاومت می کنند و امروز هم در مسائل هسته ای و مسائل دیگر نشان دادند که نه تسلیم پذیرند و نه پای گریز دارند.
وی با بیان اینکه اساس کار حضرت سید الشهدا (ع) بندگی خداوند در همه شرایط بود، گفت: حرکت امام حسین (ع) در روز عاشورا حرکتی انقلابی، برخورد با ظالم و حفظ مناعت و عزت بود.
صدیقی افزود: امام حسین (ع) حاضر نشدند با دست ناپاک یزید سازش کنند و این درسی غیرقابل تغییر برای همه جوامع اسلامی است که هیچ مسلمانی دست ذلت، بدبختی و نکبت به دست ستمگر ندهد و در مقابل ظلم و ستم سر خم نکند.
وی تصریح کرد: جامعه اسلامی باید نسبت به کفار برتری داشته باشد و با جهش سریع همه زنجیرهای وابستگی را قطع کند.
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه قیام امام حسین (ع) در برابر فساد حکومت زمان بود، گفت: در هر جامعه ای که رشوه، بی‌بندوباری، فساد اداری، ربا و کم کاری باشد، مستقیم و غیرمستقیم حکومت مسئول است ولی اگر حکومت پاک باشد مثل آب زلال، پرقدرت، جوشیده و هر آشغال و کثافتی که در اطراف جوی آن باشد، می شوید، اما اگر خود چشمه گند باشد یا مشاورینش سکولار باشند، آن حکومت هم به گند کشیده می‌شود.
صدیقی افزود: امام حسین (ع) در برابر این حکومت فاسد ایستاد تا به ما این درس را بدهد که در برابر فساد و ظلم ساکت نمانیم.
وی گفت: حرکت امام حسین (ع) دفاع از هویت توحیدی و هجمه به کاخ فساد ستمگران بود.
صدیقی تصریح کرد: ذلت ناپذیری، ظلم ستیزی و استکبارستیزی از پایه های اصلی دینداری توحیدی است.
وی با بیان اینکه رسالت اصلی انبیاء الهی حرکت جامعه به سمت خداوند و بندگی خداست، گفت: سوق جامعه به سمت پاکیها، قدرت لازمه حرکت هر اجتماعی است.
صدیقی افزود: جامعه بی اقتدار در برابر گردن کلفتان توان ایستادگی ندارد و اگر چنین باشد فرهنگ حریت عقیم می ماند.
امام جمعه موقت تهران در پایان درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی که یکی از الگوهای ذوب در ولایتمداری بود را به مردم و رهبر معظم انقلاب تسلیت گفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا