سیاسی

استکبار جهانی و قدرت های غربی از سنگر نمازجمعه هراس دارند

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در دیداری که صبح امروز به مناسبت پنجم مرداد ماه، سالروز اولین نماز جمعه، به اتفاق تعدادی از اعضای شورای اداری شهرستان قاینات با حضرت آیت ا… اصفهانی امام جمعه شهر قاین در محل دفتر ایشان داشت؛ گفت:اولین نماز جمعه رسمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام خمینی (ره) و به امامت حضرت آیت ا… طالقانی و با حضور گسترده بیش از یک میلیون نفر در تهران برگزار شده و لذا به همین مناسبت پنجم مرداد ماه را به عنوان روز نماز جمعه نامگذاری و در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت و ضبط شده است.
فرماندار در ادامه تصریح کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که نمازجمعه یک مراسم عبادی، سیاسی و اجتماعی است ولذا همانطوری که حضرت امام خمینی (ره) بر برگزاری و شرکت در مراسم نماز جمعه توصیه و تأکید داشتند ومی فرمایند:نماز جمعه یک سنگر است.
وی افزود:نماز جمعه سنگری که استکبار جهانی و قدرت های غربی و همچنین تمام ضد انقلاب از آن هراس داشته و دارند وبه همین در اوایل انقلاب شاهد به شهادت رسیدن برخی از ائمه جمعه به دست منافقین کوردل بودیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان خاطرنشان کرد: امام جمعه محترم شهر قاین همیشه بعنوان پدر معنوی از دولت ها و کارگزاران نظام اسلامی در این شهرستان دفاع و حمایت نموده اند.
وی ضمن ابلاغ سلام استاندارخراسان جنوبی وهمکاران وی، خدمت حضرت آیت ا… اصفهانی امام جمعه محترم شهر قاین، از حمایت های معنوی ایشان که در خیلی از امور کارگشا بوده است به نیابت از اعضای شورای اداری شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
حضرت آیت ا… اصفهانی امام جمعه شهر قاین هم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضورمسئولین شهرستان در دفتر امام جمعه گفت:یکی از برنامه ها و مراسمات بسیار خوبی که بعد از هجرت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) از مکه به مدینه انجام شد؛ همین بحث برگزاری نماز جمعه بود.
وی افزود: به هر یک از ما، مسئولیتی که واگذار شده، بایستی به درستی انجام وظیفه نماییم و از انجام اموری که باعث رنجش امام زمان(عج) و ناراحتی رهبری گردد؛ خودداری نموده و همیشه باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشیم.
امام جمعه قاین تصریح کرد؛گاها گلایه هایی از برخی مسئولین به گوش میرسد وبرحسب وظیفه خود این موارد به مدیران تذکر داده می شودوتا جایی که امکان داشته باشد مسائل به خطبه های نماز جمعه کشیده نمی شود.
آیت الله اصفهانی اظهارداشت: هدف ما در نماز عبادی سیاسی جمعه ایجاد وحدت وانسجام بین مردم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا