سیاسی

استفاده از گروه‌های مرجع و کلیدی در مقابله با مواد مخدر ضروری است

به گزارش نسیم قائن ، دکتر پرویز افشار در مراسم تکریم و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان اظهار کرد: رفع آسیب‌های اجتماعی مطالبه ملی و مطالبه جدی مقام معظم رهبری است.
وی اضافه کرد: ضرورت دارد توان مردم در قالب تشکل‌ها و هسته‌ها شکل گیرد و آموزش داده شود تا از این ظرفیت بزرگ در پیشگیری و مقابله با مواد مخدر استفاده شود.
افشار با بیان اینکه علی‌رغم همه کمبودها و نقص‌ها معتادان متجاهر در لرستان با تلاش آقامیرزایی سروسامان داده شد، یادآور شد: البته این تغییرات، مدیریتی است و کاملا طبیعی و منطقی است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: استفاده از توان مردمی و سمن‌ها باید صدچندان شود چراکه حجم مشکل و انبوه آسیب‌ها می‌طلبد که تعداد سمن‌ها بیشتر شود و از این سازمان‌ها جانانه حمایت می‌کنیم.
وی گفت: تعهداتی که به استان داریم باید به روز مطالبه شود.
افشار با بیان اینکه تمام مطالبات استان که حاصل چندین سفر مسئولین ستاد مبارزه با موادمخدر به لرستان بوده احصاء شده و به معاونت اداری مالی ستاد ابلاغ شده است، مطرح کرد: استفاده از گروه‌های مرجع و کلیدی در مقابله با مواد مخدر ضروری است و این افراد در گروه‌ها سفیران خوبی برای مبارزه با موادمخدر هستند.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم اجرایی شده و امسال نیز با قوت بیشتری اجرایی خواهد شد و تا مهرماه سال‌ جاری سهم وزارت علوم و آموزش و پرورش را پرداخت خواهیم کرد.
افشار گفت: با توجه به اینکه لرستان جزو استان‌های صعب‌العبور است بیم آن می‌رود که سوداگران موادمخدر به سمت تولید داخلی بروند که مردم و دهیاران باید کنترل لازم را روی کشت‌های احتمالی غیرقانونی داشته باشند.
وی عنوان کرد: امسال علاوه بر بودجه مبارزه با مواد مخدر برای امر پیشگیری نیز بودجه‌ای را برای پلیس اختصاص خواهیم داد.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: در بحث صیانت، اشتغال و توانمندسازی متعهد هستیم و از هرگونه کمک و مساعدت به استان دریغ نخواهیم کرد.
انتهای پیام
منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا