سیاسی

استعفای امام جمعه قاین بر اساس مصلحت خودشان بوده است/سخنان رهبری سرلوحه کار مسئولین دولتی باشد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی امام جمعه موقت قاین در خطبه های این هفته نمازجمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت:یکی از راه هایی که می تواند ایجاد کسب تقوا کند ذکر است .
وی افزود: ذکر به معنای به یادبودن،متوجه بودن وآگاه بودن است ودر کل ذکر یعنی توجه داشتن واین ذکر گاهی زبانی است وگاهی عملی.
امام جمعه موقت قاین،نماز،قرآن،اولیاء واوصیاء وائمه طاهرین وامر به معروف ونهی از منکر را از مصادیق ذکر دانست وگفت:گاهی با افرادی مواجه می شویم که مشکلات زیادی دارند وهمه مشکلات را به گردن دیگران می اندازند درحالی که اگر به اطراف خود بنگرند ودر زندگی خود یک توجهی داشته باشند خواهند دیکه این افراد ذکر از ازندگیشان رفته است وبه یاد خدا نبودن زندگی آنهارا خراب کرده است .
وی افزود:گاها در زندگی افراد مشاهده می کنیم که آرامش وآسایش ندارند وبه این دلیل است که ذکر خدا ویاد خدارافراموش کرده اندواین آثار اجتناب از ذکر است.
حجت الاسلام مرتضوی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به استعفای آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین نیز گفت:ایشان براساس مصلحتی که صلاح دانسته اند اظهارکرده اند که ادامه این کار برایشان مقدور نیست وامیدواریم که هرکس امام جمعه شهرستان شود مقام ومنزلت وجایگاه امام جمعه فعلی قاین را که یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه شهرستان واستاد خود من بوده اند ارج نهند
وی افزود: آیت الله اصفهانی در رونق بخشی به حوزه علمیه قاین نقش بسیار مهمی داشته اند ودر سال های قبل از پیروزی انقلاب ایشان در همه صحنه ها جلودار وپیشتاز در بحران ها بوده اند.
امام جمعه موقت قاین با اشاره به مراسم تنفیذ وتحلیف ریاست محترم جمهوری گفت: ریاست جمهوری که این مقام را با حداکثریت رای مردم کسب کرده است به دست مقام معظم رهبری تنفیذ شدند وتنفیذبه معنای این است که این دولت ،دولت مشروع است ووقتی دولت مشروع شد جبهه گیری در مقابل دولت برخلاف مصلحت نظام است وما هم تاجایی که دولت در خط اسلام وانقلاب حرکت میکند باید حمایت کنیم تا دولت هم بتواند مشکلات را حل کند وامیدواریم آنچه که در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری از لسان مقام معظم رهبری گفته شد سرلوحه کار دولت باشد و دولت هم بتواند وعده های خودرا عملی کنند.
وی افزود: قطعا اگر همه ما از دولت حمایت نکنیم واتحاد نداشته باشیم وتخریب را به جای نقد برگزینیم دشمن هم از این موضوع برعلیه کشور استفاده خواهد کرد
حجت الاسلام مرتضوی درادامه بیان داشت: تاجایی که دولت به دنبال رفع مشکلات اقتصادی مردم واشتغال زایی وحفظ واقتدار نظام باشد از دولت حمایت هم خواهیم کردواگر نافرمانی از ریاست جمهور ودولت دیدیم باید تذکر بدهیم نه این که دولت را تخریب کنیم .
امام جمعه موقت قاین در ادامه به مراسم تحلیف اشاره کرد وگفت: حضور میهمانان خارجی از کشور های مختلف دراین مراسم به دلیل اعتباری است که برای جمهوری اسلامی ایران قائل شده اند واین حضور حداکثری نشان می دهد که دولتمردان کشورهای خارجی فهمیده اند که ایران دارای اعتبارزیادی در منطقه است.
وی درادامه به سالگرد مقاومت اسلامی وپیروزی حزب الله در جنگ۳۳روزه اشاره کرد وگفت:حزب الله در قلب اسرائیل توانست آنهارا وادار به عقب نشینی کند وقطعا اگر رشادتهای نیروهای حزب الله نبود لبنان وسوریه تاکنون به ورطه نابودی رسیده بودند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا