سیاسی

استخر معلق بر فراز آسمان

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام، طراحان انگلیسی در حال پیاده کردن پروژه ای در لندن هستند که ۳۵ متر ارتفاع (۱۱۵ فوت) و در فراز آسمان در حالت معلق است و مانند یک پل دو ساختمان اطراف خیابان را به یکدیگر متصل می کند به گونه ای که اتومبیل ها از زیر آن عبور می کنند.
این پروژه قسمتی از باغ Ballymore-developed Embassy خواهد بود که ساکنان ساختمان های اطراف می توانند در حالی که در فضای آزاد به سر می برند، در بالای ساختمان شنا کنند.
Embassy Gardens یا همان باغ سفارت در ۹ ناحیه شهر لندن واقع شده است و برای ساخت یک پل جدید هم بر روی رودخانه تیمز نیز شرکت های بسیاری در حال رقابت هستند. اما برای پروژه «استخر آسمانی» Chairman and CEO of Ballymore Group Sean Mulryan می گوید که امکانات طراحی آن وجود دارد و اجرایی خواهد گردید.
سرپرست این تیم طراحی می گوید: چشم انداز مورد نظر من تمایل به ایجاد قابلیت هایی در ساخت و ساز بود و در آنها قصد اصلی این بود که طراحی انجام گردد که قبل از این انجام وجود نداشته است. در نتیجه پروژه Mulryan ساختار شفاف و شیشه ای استخری است که قبلا وجود نداشته است و ما نیز در این زمینه پیشرفت خوبی داشته ایم.
شیشه مورد استفاده در این پروژه ۲۰ سانتی متر (۷٫۸اینچ) ضخامت دارد که برای ساخت این استخر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سایر اندازه های آن به این صورت است که ۲۵ متر طول دارد، ۵ متر دارای پهناست و ۳ متر نیز دارای عمق می باشد و میزان آبی که در آن قرار دارد حدود ۱٫۲ متر می باشد و برای ساختار آن نیز هیچگونه اسکلت حفاظتی دیگری وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا