سیاسی

استاندار: امیدواریم محور دوبانده بیرجند – قاین سال ۹۶،افتتاح شود

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته استاندار خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کرد.
این دیدار هم با انتقاد نماینده ولی فقیه از شرایط نامطلوب پروژه ها و به خصوص محور بیرجند- قاین همراه بود و هم با خبرهایی از برنامه های استان برای رفع مشکلات موجود که استاندار اعلام کرد.
در این دیدار که به مناسبت عید غدیر خم انجام شد آیت ا… سید «علیرضا عبادی» در سخنانی خواستار رفع مشکلات معیشتی مردم و مشکلات زیربنایی استان شد و گفت : هر چند در اجرای بسیاری از پروژه ها خوب عمل شده است ولی در هزینه کرد اعتبارات تا کنون اولویت های استان در نظر گرفته نشده است و پروژه ها به گونه ای اجرا شده که اثر بخشی خوبی نداشته و یا سبب ضرر شده است که باید پروژه های مهم اولویت بندی شود تا به خوبی اجرا شده و مشکلات مردم نیز رفع شود.
وی با اشاره به خطرناک بودن محور بیرجند – قاین افزود : این محور یکی از جاده های خطرناک استان است که در ابتدای دولت هم وعده هایی برای دوبانده سازی آن داده شد ولی هنوز عملی نشده است.
استاندار خراسان جنوبی هم در این دیدار در این باره توضیح داد و گفت : اگر تا کنون پروژه دوبانده سازی محور بیرجند – قاین اجرا نشده است به دلیل وجود دیون و بدهی های پیمانکاران بوده است.
سید«علی اکبر پرویزی» افزود : پروژه های استان اولویت بندی شده است و آن دسته از پروژه های نیمه تمامی که در اولویت باشند زودتر اجرا خواهند شد که دوبانده سازی محور بیرجند – قاین هم جزو اولویت ها است که اگر شرایط به همین روال باشد امیدواریم در سال آینده به بهره برداری برسد.
وی به دیدار قریب الوقوع خود با مسئولان وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و ادامه داد : هفته آینده با وزیر راه و مسئولان این وزارت خانه دیدار خواهم کرد و مشکلات حوزه راه های استان و مخصوصا محور بیرجند – قاین بیان می شود تا برای آن چاره اندیشی شود.
استاندار خراسان جنوبی مشکل اصلی استان را کم آبی و خشکسالی عنوان کرد و گفت : پروژه انتقال آب از دریای عمان به این استان در دست مطالعه است و ردیف اعتباری هم دارد که باید برای اجرای آن ابتدا مسایل مالی حل شود.
وی افزود : هفته آینده در سفر به تهران با وزیر نیرو و رئیس شرکت آب و فاضلاب کشور دیدار و مشکلات پروژه انتقال آب به استان را پیگیری خواهم کرد تا از منابع مالی این شرکت برای این پروژه عظیم استفاده شود.
به گفته وی اجرای پروژه انتقال آب به خراسان جنوبی حدود ۶ میلیارد دلار اعتبار لازم دارد.
«پرویزی » از پرداخت بدهی های دولت به بخش های مختلف جامعه در ۲ ماه آینده خبر داد و گفت : تا یکی دو ماه آینده مقداری از بدهی های دولت به بخش های مختلف پرداخت می شود که با این کار تحرک خوبی در حوزه های عمرانی کشور ایجاد می شود.
وی اضافه کرد : در گذشته دولت ها پروژه های زیادی را شروع کرده اند ولی بسیاری از آن ها ناتمام مانده و این روش صحیح نیست چرا که باید تمام پروژه ها اولویت بندی شود تا اثربخشی خوبی داشته باشد.
استاندار گفت : در خراسان جنوبی تعداد پروژه های نیمه تمام زیاد است و حتی پروژه هایی مثل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند و یا سالن های ورزشی روستایی و … آغاز شده در حالی که اجرای آن ها نیاز اصلی مردم روستاها و شهرها نبوده است .
پرویزی ادامه داد : در استان بیش از ۶۰ محور روستایی و بیش از ۸۰ مدرسه آموزش و پرورش نیمه تمام مانده که متمرکز هم نیست و نمی توان برای آن تصمیم گیری درستی کرد.
منبع:خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا