سیاسی

استانداران منطقه شرق کشور با رئیس جمهور دیدار کردند

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، وجه اله خدمتگزار اظهار کرد: ظهر امروز به همراه استانداران منطقه شرق کشور شامل استان های خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، یزد ،کرمان و سیستان و بلوچستان در نشست کاری با رئیس جمهور، مهمترین مسائل کاری و درخواست های استان در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به پتاسیل های بالای خراسان جنوبی گفت: این استان علی رغم دارا بودن پتانسیل های بالا به دلیل دوری از مراکز اقتصادی و مرکز کشور و نیز عدم توسعه مناسب زیرساخت های سرمایه گذاری و همچنین عدم سرمایه گذاری مناسب درگذشته ، از کمترین شاخص های توسعه ای در مقایسه با سایر استان های کشور بهره مند است.
استاندارخراسان جنوبی بیان کرد: از این رو انتظار می رود با رویکرد مبتنی بر برنامه ریزی دولت تدبیر و امید در جهت توسعه آبادانی متوازن کشور و مناطق کمتر برخوردار شاهد کاهش فاصله و جبران عقب ماندگی ها در این استان باشیم.
خدمتگزار به موارد مطرح شده در این دیدار اشاره کرد و افزود: در این دیدار موضوع افزایش اختیارات استانداران در استان ها در راستای تحقق برنامه های دولت تدبیر و امید با هدف تقویت سرمایه گذاری و ماندگاری مردم و جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی, همچنین اتصال استان به خط ریلی منطقه شرق کشور و احداث راه آهن استان به طول ۵۷۰ کیلومتر ، اجرای طرح انتقال آب از حوزه خلیج فارس به استان با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر ، اتمام پروژه دوبانده سازی محور ترانزیتی زاهدان – بیرجند – مشهد ، حفظ تقویت امنیت مرزهای استان ، کمک به توسعه و رونق اقتصادی مناطق مرزی و اجرای طرح های بزرگ صنعتی و معدنی در استان مورد بررسی قرار گرفت.
وی گفت: در این دیدار همچنین موضوعات دیگری از جمله حل مشکلات مردم در حوزه های مختلف خصوصاً ‌مباحث معیشتی, اختصاص تسهیلات ارزان قیمت خشکسالی و کمک ویژه به صندوق های حمایت از سرمایه گذاری کشاورزی و تکمیل مصلی ها و ساختمان های فرهنگی استان مورد تاکید جدی قرار گرفت.
استاندار خراسان جنوبی گفت: در این جلسه رئیس جمهور با دقت درخواست های استانداران را استماع و بر پیگیری جدی مباحث مختلف و تحقق برنامه های دولت در حوزه های اجتماعی, اقتصادی ، سیاسی ،فرهنگی و… تاکید و نسبت به مرتفع شدن آنها در یک برنا مه مشخص قول مساعد داد.
وی افزود: مقرر شد مباحث مطرح شده در نشست‌های کاری با وی ادامه یابد و همچنین در جلسات جداگانه ای با معاونان رئیس جمهور پیگیری و در بودجه سنواتی سال ۹۴ استان لحاظ شود.
خدمتگزار تصریح کرد: در حال حاضر نیز با توجه به سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید، مسئولاناستان اعم از نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، مدیران دستگاه های اجرایی و آحاد مردم استان با اتحاد و همدلی فصلی نو از خدمت و سازندگی آغاز شده و مردم شریف و نجیب استان بدانند که همه مسائل و در خواست های آنان در ابعاد مختلف عمرانی ،فرهنگی ،اجتماعی ،سیاسی و …با جدیت دنبال می شود
وی اظهارکرد: امید است با حمایت ها و توجه ویژه دولت شاهد پیشرفت و توسعه روز افزون این استان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا