سیاسی

از کلنگ زنی آبرسانی به دره باز تا افتتاح روکش آسفالت در خضری دشت بیاض

به گزارش نسیم قائن ، عیدی رئیس اداره آب وفاضلاب روستایی قاین در حاشیه کلنگ زنی آبرسانی به روستای دره باز گفت: اجرای پروژه آبرسانی به روستای دره باز به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال انجام می شود که با اجرای این پروژه ضمن اینکه مشکل آب شرب این روستا مرتفع خواهد شد؛ تعداد ۷۱خانوار و با جمعیتی بیش از ۲۵۱ نفر از آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.
وی اظهارداشت: تعهد ما برای آبرسانی به روستاهایی که کلنگ آن در هفته دولت زده شده است مرداد ماه ۹۶است ودر برخی از روستاها تلاش می کنیم تا دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.
عیدی گفت: با توجه به اینکه این روستا در مسیر صعب العبور وکوهستانی قراردارد لذا تا اجرایی شدن کامل این پروژه یک سال طول خواهد کشید .
گفتنی است این پروژه هم اکنون از ۲۵درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
از دیگر پروژه هایی که در پنجمین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید اجرای طرح هادی در روستای فضل آباد با اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیون ریال وبا اجرای ۱۶۲۰متر مربع سنگ فرش معابر بود که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دراین روستا اجرا شده است و۳۶۹نفر از این طرح بهره مند شده اند.
مهندس شیری رئیس بنیاد مسکن قاین گفت: ادامه طرح هادی این روستا در بودجه امسال نیز دیده شده است.
همچنین دهیاری روستای کارشک با زیر بنای ۵۰متر وبا اعتباری بالغ بر۲۸میلیون تومان به بهره برداری رسید.
صادقی رئیس اداره راه وشهرسازی در حاشیه افتتاح آسفالت جاده خضری به فیض آبادگفت: اداره راه وشهرسازی ۱۱پروژه با اعتباری بالغ بر۲۵میلیاردتومان طی هفته در دست احداث وبهره برداری دارد که از این میزان۳پروژه شامل باند دوم انتهای خضری به قاین، باند دوم اسفشاد تا روستای ورزگ ،باند دوم سه راهی روم به آفریزمی باشدکه با اعتبار۲۰میلیاردتومان اعتبار تا یکماه آینده با حضور وزیر محترم راه افتتاح خواهد شد.
وی افزود: پروژه روکش آسفالت در چندین نقطه روستایی در هفته دولت افتتاح وبهره برداری شده است وامروز هم نیز شامل افتتاح ۴کیلومتر آسفالت جاده خضری به فیض آباد هستیم که با۶۰۰میلیون تومان اعتبار توانسته ایم ۴کیلومتر از ۱۳کیلومتر این جاده را آسفالت کنیم..
مهندس صادقی بیان داشت: احداث۶/۵کیلومتر راه آسفالت در بخش سده نیز در آغازین روزهای هفته دولت از دیگر برنامه های اداره راه وشهرسازی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا