سیاسی

از فعالان قرآنی آموزش و پرورش قاین تجلیل شد

به گزارش نسیم قائن ، سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قاینات دراین مراسم به تشریح فعالیت های دارالقرآن معصوم زاده پرداخت و از گسترش فرهنگ قرآنی در میان مجموعه بزرگ آموزش و پرورش سخن گفت و از تعامل مفید و مؤثر دارالقرآن با ادارات و سازمانهای گوناگون تقدیر کزد.
وی افزود: در سال تحصیلی ۹۶/۹۷ از گروه همخوانی بصیرت تعداد ۳۸ دانش آموز شهرستان در سی و ششمین دوره مسابقات قرآن،عترت ونماز در سطح استان موفق به کسب رتبه های برتر شدند و از این تعداد امیرحسین اسماعیلیان در رشته مداحی،زهرا فنایی در رشته صحیفه سجادیه و ریحانه حسین زاده در رشته حفظ ویژه، رتبه ممتاز را کسب و به مسابقات قرآن ونماز کشوری راه یافتند.
للهی با اشاره به اینکه محفل انس با قرآن توسط دارالقران در مدارس شبانه روزی تشکیل می شود، گفت: این محافل همراه با طرح تفسیر در قرآن بوده که بیان نکات تفسیری و مفاهیم و سخنرانی درباره آیات تلاوت شده می پردازد.
مدیر آموزش و پرورش قاین ادامه داد: محور فعالیت‌های امسال شناسایی و آماده سازی دانش آموزان مستعد در حفظ قرآن کریم و برپایی کارگاههای تفسیر قرآن کریم می باشد.
وی به بحث ارتقای سطح حفظ قرآن توسط همکاران فرهنگی و دانش آموزان، برگزاری کارگاه‌های قرآنی، دوره‌های آموزشی ویژه و مشاوره و راهنمایی قاریان نیز اشاره نمود
مدیر آموزش و پرورش قاینات بیان کرد: یکی از توجهات آموزش و پرورش به نهاد ها و ارگان های خارج از سیستم آموزش و پرورش شامل ادارت اوقاف و امور خیریه، شبکه بهداشت و درمان، سپاه و بسیج دانش آموزی، هلال احمر و اداره تبلیغات اسلامی می باشد و آنچه در حال اتفاق است ارتباط موثردر برگزاری مسابقات قرآن، نماز و عترت در این مراکز می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رحمانی امام جمعه محترم قایندر این جلسه پس از بیان اهمیت کاربردی نمودن قرآن، در خصوص مؤانست با کلام وحی همراه با معناگرایی و توجه به محتوای قرآن تأکید نمود و از فعالیت های آموزش و پرورش در حوزه قرآن، عترت و نماز قدردانی کرد.
لازم به ذکر است در حاشیه تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان قاین مراسم افتتاحیه ترم تابستانی کلاس های قرآن کریم مراکز دارالقرآن کریم معصوم زاده و صدیقه طاهره(س) نیز برگزار شد و دراین مراسم که دانش اموزان و والدین انها حضور داشتند گزارشی از فعالیت های دارالقرآن نیز ارائه گردید .
ترم تابستانی کلاس های قرآنی مراکز دارالقران کریم قاینات از ۹ تیرماه آغاز و تا نیمه مرداد ماه ادامه دارد .
دراین ترم تابستانی ۷۰ پسر در دارالقران کریم معصوم زاده و ۹۰ دختر در دارالقران صدیقه طاهره مشغول به یادگیری در رشته های روخوانی، روانخوانی،تجوید و حفظ قرآن کریم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا