سیاسی

از حضور بی سابقه کاندیداهای مجلس دهم در قاین تا برقراری شرایط یکسان ثبت نام برای کاندیداها

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندارورئیس ستاد انتخابات شهرستان قاینات در جلسه هماهنگی هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی ستاد انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان قاینات، ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، اظهار داشت:امسال ۲۷نفردرحوزه انتخابیه قاینات وزیرکوه درشهرستان قاین باسلایق مختلف سیاسی ثبت نام کرده اند که تااین دوره از انتخابات در سطح شهرستان قاینات بی سابقه بوده که این امر نشان دهنده بلوغ سیاسی شهروندان فضیلت مند قاینات وهمچنین نشان دهنده فضای باز سیاسی و فراهم بودن بستر و زمینه حضور کلیه افراد با هر سلیقه ی سیاسی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سطح شهرستان است.
وی بیان داشت:دردوره گذشته وبرای انتخابات مجلس نهم ۱۱نفرودراین دوره ۲۷نفر درانتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اندکه با توجه به آمار موجود نشان از افزایش۲ونیم برابری نسبت به دوره گذشته مجلس شورای اسلامی دارد.
کهن ترابی افزود:از۲۷نفرشرکت کننده ۸نفردروزارت کشورو۱۹نفردر فرمانداری قاین ثبت نام کرده اند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان قاینات در ادامه تصریح کرد: در ستاد انتخابات تمام تلاش ما بر این بوده که بطور مساوی شرایط بسیار خوب و یکسانی را برای همه کاندیدا ها در کلیه مراحل ثبت نام اعم از ورود به ستاد انتخابات و مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما و حتی نوع مصاحبه و دیگر موارد فراهم نماییم.
دکتر کهن ترابی خطاب به اعضای هیئت اجرایی ستاد انتخابات، تأکید کرد: در راستای بررسی صلاحیت کاندیدا ها ضمن اینکه کلیه مسائل و موارد بایستی در چارچوب قانون صورت بگیرد؛ باید بگونه ای عمل شود بدون تحقیق و مستندات لازم نظری در خصوص هر یک از این افراد صادر نشود.
وی افزود:در روند بررسی صلاحیت کاندیدا های ثبت نام کننده برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، حق و حق مداری و همچنین حفظ حرمت، حیثیت و جایگاه کلیه این افراد برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت است.
فرماندارقاین خاطرنشان کرد: همان طوری که در جریان ثبت نام بستر و زمینه حضور کاندیدا ها به خوبی فراهم گردید؛ لازم و ضروریست همه اعضای ستاد انتخابات تلاش نمایند تا بستر و زمینه حضور پرشور و گسترده همه مردم را در پای صندوق های رأی فراهم شود.
کهن ترابی تصریح کرد: با توجه به اینکه رأی مردم حق الناس هست؛ باید همه تلاش نماییم که این اطمینان در مردم حاصل شود که از آرای آنان حفاظت خواهد شد و همچنین تلاش خواهیم نمود امانت دار خوبی برای همه مردم باشیم تا آنها بتوانند بااطمینان خاطر در پای صندوق های رأی حاضر شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا