سیاسی

از بیکاری جوانان تحصیل کرده قاینات احساس شرمندگی می کنم

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در جلسه شورای اداری شهرستان که شب گذشته در فرمانداری قاین برگزار شد ،ضمن خیر مقدم به حضور وزیر کار،تعاون ورفاه اجتماعی در قاین گفت: شهرستان قاینات از طیف شما ومرحوم رجائی هاو باهنرها جوانان تحصیل کرده فراوانی دارد ودر مراجعاتی که به دفترما دارند از این همه درخواست شغل و بیکاری احساس شرمندگی می کنم.
وی افزود: در کلاس های درسی دانشگاه، وقتی از جوانان مطالبه درس می شود امیدی به آینده ندارند و می گویند در خانه ما چندین لیسانس و فوق لیسانس و گاها دکترا بیکار هستند وچراباید درس بخوانیم.
امام جمعه قاین ادامه داد: مزید بر علت، این بُخل ۲۰ ساله آسمان بر زمین است که اگر با این بیست سال قحطی این دومحصول زرشک وزعفران را نداشتیم هیچ کدام از کشاورزان ما طاقت ماندن دراین منطقه را نداشتند .
وی در ادامه گفت: در رژیم گذشته کاشت زعفران تا قاین وفردوس ممنوع بود زیرا متوجه شده بودند که این محصول نتیجه چند هزار ساله مردم منطقه قاینات بوده است و متوجه شدند این محصول دراین آب وهوای خشک می توانست صاحبش را نگهداری کند وحالا در سایر نقاط کشور هم شاهد کشت محصول زعفران هستیم وکار به جایی رسیده است که امیدی برای کشاورز قاینی ورغبتی به کشت زعفران ندارد وبایستی به گونه ای این موضوع مهار شود .
حجت الاسلام رحمانی درادامه گفت: در حالی که زرشک در هر آب وهوایی تاب نمی آورد ،امسال شاهد بودیم که کشاورز زرشک کار ساوه ای به عنوان کشاورز نمونه کشوری معرفی می شود و لذا باید برای ماندگاری بیشتر مردم این منطقه که در حال حاضر و با وجود خشک سالی های چندین ساله تنها دلخوشی آنها کاشت زرشک وزعفران به دلیل شرایط آب وهوایی است اقدامات خاصی صورت گیرد .
وی درپایان گفت: یکی از کارهای اساسی برای اشتغال در شهرستان راه اندازی فولاد است و درخواست ما این است که مسئولین برای راه اندازی این کارخانه عنایت ویژه داشته باشند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا