سیاسی

ازکید و مکر دشمن غافل نشوید/شهید بهشتی از بهترین یاران انقلاب بود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عباس خداشناس امام جمعه موقت شهر قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اشاره کرد و گفت:اساس ایمان هرانسان مومن و مسلمانی تقوی در زندگی است.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص تقوی گفت: امام صادق (ع)روایت بسیار زیبایی دارند که می فرمایند:انسانی که می خواهد حق تقوا را رعایت بکند باید مطیع خداوند باشد و همواره به یاد خدا باشد و همواره شاکر نعمت های الهی باشد .
حجت الاسلام خداشناس به آثار و فواید تقوی در زندگی روزمره اشاره کرد و گفت:بسیاری از مشکلاتی که متاسفانه امروزه در جوامع اسلامی ما ودر جوامع مختلف دیده می شود اگر خوب موشکافی شود علت اکثر آن عدم رعایت تقوای الهی است.
امام جمعه موقت قاین در ادامه سخنان خود با اشاره به حوادث تیرماه ۱۳۶۰ گفت: تیرماه در تاریخ انقلاب اسلامی حوادث مختلفی را به خود دیده است وبه خصوص در سال ۱۳۶۰شاهد چندین موضوع مهم در کشوربودیم و از جمله می توان به عزل بنی صدر رئیس جمهور وقت اشاره کرد ودر حالی که در سال های اول انقلاب ،هنوز پایه های نظام به خوبی محکم نشده بود و در اوج دوران جنگ تحمیلی هم قرار داشتیم ،رئیس جمهوری که خود را رئیس جمهور ایران می دانست ولی همراهی با استکبار داشت عزل شد و دشمن هم چه در قبل از عزم بنی صدر با ترویج اتهام و شایعه پراکنی در صدد ضربه زدن به انقلاب بود و چه بعد از عزل بنی صدر با انجام ترورهای بسیاری قصد ضربه زدن به نظام راداشت.
وی ادامه داد: ۶ روز بعد از عزل بنی صدر شاهد سوء قصد به جان آیت الله خامنه ای بودیم و در ۷ تیرماه نیز شهید بهشتی یکی از اسطوره های نظام و ۷۲ تن از یاران باوفایش واز بهترین یاران انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
حجت الاسلام خداشناس با تاکید بر این که نباید در این عصر از زمان هم از کید و مکر دشمن غافل شد گفت: دشمن همیشه در کمین است و به نوعی می خواهد به کشور ضربه بزند .
وی گفت: از اوایل پیروزی انقلاب تاکنون شخصیت های تاثیر گذار بسیاری را بر اساس توطئه های دشمن از دست داده ایم اما ملت ایران همیشه به لطف و عنایت خداوند پیروز میدان بوده اند.
امام جمعه موقت قاین در بخش پایانی سخنان خود به جمله مشهور دکتر بهشتی اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی خطاب به آمریکا گفتند :ای آمریکا از دست ما عصبانی باش و ازعصبانیت بمیر وما هم دراین عصر وزمان فعلی خطاب به آمریکا و بدخواهان نظام از طرف همه ملت ایران می گوییم که ای آمریکا از دست ملت ما،از دست رهبرما،از دست جوانان و مردم بصیر و غیور ما عصبانی باش وازاین عصبانیت بمیر.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا