سیاسی

ازدواج باعث نزول خیرات وبرکات در زندگی می شود

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: بهترین عمل وبهترین سرمایه وآبرو برای همه ما این است که از خدا فراموش نکنیم وهمیشه تقوای الهی داشته باشیم .
وی با اشاره به فرارسیدن ماه ذی الحجه وبرپایی اعمال حج اظهارداشت: سرزمین مکه متعلق به عده ای خاص نیست ومتعلق همه مردم است وخداوند در آیات قرآن از همه مردم دعوت به حضوردراین سرزمین کرده است واینک عده ای از افرادی که خودرا خادم الحرمین می نامند از حضور برخی از مسلمانان از جمله یمن وسوریه در سال های گذشته وامسال هم از حضور ایرانیان در این سرزمین ممانعت می کنند درصورتی که از نظراسلام وفقه شیعه وسنی حق این که جلوی مومنین ومسلمانان برای ورود به این سرزمین گرفته شود را ندارند.
آیت الله اصفهانی اسرائیل وآمریکارا استاد عربستان سعودی دانست وگفت: اسرائیل وآمریکا برای این کشوربه ظاهر مسلمان برنامه ریزی می کند واز حضور بسیاری از کشورها از جمله ایران به این سرزمین ممانعت کردند.
وی بیان داشت: امسال در مراسم حج جای ایرانیان درکنگره بزرگ اسلامی خالی است واین کنگره رونق زیادی نخوهد داشت .
امام جمعه قاین در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت امام جواد الائمه (ع)گفت:امام جواد(ع) به دلیل علم زیادی که داشتند در برابر بسیاری ازخلفای دوران خودپاسخ های کوبنده ای دادندکه برای همه جای تعجب داشتند.
آیت الله اصفهانی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع)وحضرت فاطمه زهرا(س)نیزگفت: جوانان ما به بهانه های مختلف از تشکیل زندگی گریزان هستندوکار وماشین وخانه را بهانه ای برای گریز از ازدواج می دانند در صورتی که خداوند با تشکیل زندگی به زندگی آنهابرکات وخیرات می دهدوخانه ای که در آن ازدواج صورت بگیرد برکات خداوند درآن خانه زیاد می شود.
امام جمعه قاین گفت: این ها نباید مانعی برای ازدواج جوانان باشد وباید برای رفع این موانع تلاش کردوجوانان نیز بایدتوقعات خودرا کم کنند وبه دنبال تشکیل زندگی وآینده خود باشند.
وی افزود: جوانان باید ازحضرت علی(ع)وحضرت فاطمه در زندگی خود الگو بگیرند.
امام جمعه قاین در پایان با اشاره به همایش اهل سنت که چند روز پیش در چچن برگزار شد وخشم بسیاری از کشورها را برانگیخت گفت: دراین همایش خ خلفای اهل سنت هم به این موضوع اشاره کرده اند که وهابیت وداعش را به عنوان اهل سنت قبول ندارند واین خود یک شکست سیاسی است واین باعث شده است که بسیاری از کشورها ازجمله عربستان از این همایش سخت خشمگین باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا