سیاسی

ارزش سهام عدالت ۲.۵ میلیون تومان شد

به گزارش نسیم قائن ، علی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم نکوداشت سهام عدالت که در سالن اجلاس سران برگزار شد گفت: مشمولان سهام عدالت که تخفیف دار هستند یک میلیون تومان سهام عدالت گرفتند که ارزش آن در بازار دو و نیم میلیون تومان است.
وی عمکرد سازمان خصوصی سازی در مورد سهام را تشریح و اظهار کرد: سهام عدالت مظلوم واقع شده، بعضی‌ها در صدا و سیما در زمانی که یک سوم سود سهام عدالت را توزیع کردیم ما را به مسخره گرفتند.
پوری حسینی به افتتاح سامانه سهام عدالت در ۱۷ اسفند ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: این سامانه در طول یک سال ۱۴۰ میلیون خدمت الکترونیکی به ۴۹ هزار مشمول سهام عدالت داد، در این مدت توانست ۱۰۰ حمله بزرگ سایبری را پاسخ دهد. من در جمهوری اسلامی یاد ندارم چنین سامانه‌ای وجود داشته باشد. ما سخت افزار این سامانه را خریداری، ولی نرم افزار را خودمان طراحی کردیم.
رئیس سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: قرار بر این بود که سود سهام عدالت به صورت قانونی پرداخت شود و از دی ماه بدون اینکه کسی مراجعه به بانک داشته باشد سودش پرداخت شد و بابت تمام این خدمات مبلغی از مشمولان دریافت نشد.
پوری حسینی اضافه کرد: در زمانی که دولت یازدهم روی کار آمد در صحبت‌هایی که با آقای طیب نیا (وزیر اقتصاد وقت) میشد گفته می‌شد که ۵۰ میلیون نفر کاغذی در دست خود دارند که هیچ عقبه ای ندارد، ولی ما در دولت یازدهم و دوازدهم در این مدت توانستیم سود سهام عدالت را پرداخت کنیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه وقتی ما در دی ماه یک سوم سود را برای همه توزیع کردیم تعدادی گفتند ۲۶ هزار تومان چیست؟ خاطرنشان کرد: ولی جواب آن‌ها را مشمولان سهام عدالت دادند، تعدادی قبل از توزیع سود سهام عدالت به ما می گفتند ریاضیاتتان ضعیف است و ۱۵۰ هزار تومان سود نخواهید داد، ولی دیدیم که به سهامدارانی که یک میلیون تومان سهام داشتند ۱۵۰ هزار تومان سود پرداخت شد.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه عنوان کرد: یک مرحله دیگر برای ساماندهی سهام عدالت مانده و آن این است که ورقه سهام را به سهامداران بدهیم که اگر دستور صدور ETF ها صادر شود و اجرای آن را به ما واگذار کنند ما آن را به بهترین شکل انجام خواهیم داد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا