سیاسی

اردوغان: ترکیه در عملیات عفرین به دنبال اجرای عدالت است نه گرفتن زمین

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از خبرگزاری اناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز چهارشنبه در سخنانی گفت: ترکیه در عملیات نظامی در شمال غرب سوریه به دنبال اجرای عدالت است نه گرفتن زمین.
وی در ادامه افزود: در عملیات نظامی عفرین، نیروهای مسلح ترکیه که در حال حمایت و پشتیبانی از سوی ارتش آزاد سوریه هستند، اوضاع منطقه را تحت کنترل قرار داده اند. نگرانی ما برقراری عدالت است، نه تصاحب زمین.
رئیس جمهور ترکیه گفت: آنکارا در ابتدا تروریست‌ها را نابود می کند و سپس بعد از آنکه عملیات شاخه زیتون به پایان رسید، ۳٫۵ میلیون آواره سوری قادر خواهند بود تا با امنیت کامل به خانه و کاشانه خود بازگردند.
اظهارات اردوغان در حالی است که سازمان ملل متحد روز سه شنبه در گزارشی به نقل از منابع محلی در سوریه اعلام کرد عملیات نظامی ترکیه در منطقه عفرین سوریه، سبب شد حدود ۵ هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شوند و البته تعدادی از افراد بسیار آسیب پذیر قادر به فرار نیستند.
ترکیه مدعی است که هدف از آغاز این عملیات در شهر عفرین، برقراری امنیت و ثبات در طول مرزهای مشترک با سوریه است. ترکیه اعلام کرده است که قصد دارد گروه های تروریستی را در منطقه از بین برده و از مردم سوریه محافظت کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا