سیاسی

ارتقاء بانک ملی مرکزی قاین به درجه ۱/شعبه ای عملا در شهرستان تعطیل نمی شود/راه اندازی شعبه بانک ملی در نیمبلوک

به گزارش نسیم قائن ، با انتشار مطلبی در فضای مجازی با عنوان”تعطیل شدن بانک ملی شعبه امام خمینی (ره)قاین” خبرنگارما طی تماس با علی زرنگ رئیس امور شعب بانک ملی استان موضوع را پیگیر شد.
وی در این گفتگو با بیان این که در راستای چابک سازی دولت و بر اساس قانون پنجم توسعه و توسعه دولت الکترونیک و ایجاد زیرساختهای لازم لذا تمام شعب بانکی مکلف شده اند حداقل ۱۵ درصد واحد های خود را تعطیل ونسبت به چابک سازی بدنه بانک و ارتقاء سیستم بانکداری نوین اقدام نمایند.
زرنگ بیان داشت:این مصوبه از سال۹۵ به بانک ابلاغ شد و بر اساس دستور العمل هایی که به شبکه های بانکی ابلاغ شده بود،بانکها موظف شدند این عمل را انجام دهند.
رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان ادامه داد:باتوجه به مشکلات فرا روی استخدام و کسب و کار بیش از اندازه شبکه بانکی در بانک ملی تصمیم بر این شد که فرایند تعدیل تسریع شود وبه گونه ای رفتار شود که با توجه به تعدیل نیرو هم فشار از روی شعبه برداشته شودوچابک سازی انجام شود واز طرفی شعب بانکی که مستعد ارتقاء هستند با ادغام شعب این فرایند تسریع گردد.
وی با بیان این که در بانک ملی با توجه به این که تعدادی از واحد ها زیان ده هستند و تعدادی هم در مجاورت همدیگر قرار دارند وبر اساس معیار هایی که بانک مرکزی دارد۱۵ واحد مستعد تعطیلی وادغام طی لیستی از تهران براساس فرایند سال ۹۵ در اواخر سال گذشته به استان ارسال شده است.
زرنگ با بیان این که بانک مرکزی اجازه توسعه شبکه را به هیچ عنوان نمی دهد وباید برخی شعب در یکدیگرادغام و یا انحلال شوند لذا با برنامه ریزی کارشناسی شده برای این که واحد های شهرستانی کم نشود و امتیازات شهرستان هم از بین نرود واز سویی مصوبات ودستورالعمل های بانک مرکزی هم اجرا شود و باتوجه به این که
در شهرستان قاینات کارخانه فولاد نیز احداث می شود واز طرفی شعبه ای هم که می خواهد فرایند ادغام آن انجام شود شعبه ای ناکارا،استیجاری و زیان ده وفقط مصرفی است وقابلیت رشد را هم نداردبسته وامتیازآن به نیمبلوک انتقال داده شودوباجه نیمبلوک تبدیل به شعبه تا هم امتیاز قاین حفظ شود و هم عملا شعبه ای از بانک ملی در شهرستان قاینات تعطیل نمی شود.
زرنگ گفت:با ادغام شعبه امام خمینی(ره) در شعبه مرکزی قاین،این شعبه مستعد دریافت درجه است و با اجرای این فرایند و با مساعدت همشهریان به درجه یک تبدیل می شود.
وی اضافه کرد:شعبه درجه یک علاوه بر این که باعث بالارفتن سطح اختیارات می شود هم میزان وام دهی آن به شهروندان بیشتر خواهد بود وهم باعث ایجاد پست و ارتقاء نیروهای بومی شهرستان خواهد شد.
زرنگ در پایان افزود: مردم قاینات ،نگرانی از این حیث که می خواهیم بانکی را تعطیل و امتیازی از شهرستان کم شودرا نداشته باشند بلکه عملا شعبه ای تعطیل نخواهد شد و شعبه مرکزی قاین نیز به درجه ۱ ارتقاء خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا