سیاسی

ارائه ۱۹۶ هزار نفرساعت آموزش در مراکز فنی و حرفه ای قاینات وزیرکوه

محمد حسن مظلوم رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن ضمن تبریک هفته ملی مهارت با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز در سال ۹۶ ، اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای با اهداف تربیت نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و ارتقاء مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیردولتی آموزش ارئه می‌کند.
وی گفت: در سال گذشته ۴هزا رو ۱۹۴ نفر در رشته های مختلف گروه صنعت ،خدمات ،کشاورزی و فرهنگ وهنردر دو بخش برادران و خواهران در آموزشگاه های آزاد و همچنین کارگاه های ثابت و سیار شهری، کارگاههای زندان ها و پادگان ها، صنایع و اصناف را آموخته اند.
مظلوم با بیان این که ۲۷ آموزشگاه آزاد در دو شهرستان قاین و زیرکوه وجود دارد که از این تعداد ۲۴ آموزشگاه فعال هستند گفت: سال گذشته ۶۱۴ نفر نیز در این آموزشگاهها مهارت های لازم را کسب کرده اند.
وی با بیان این که آموزش فنی و حرفه ای قاین ،تعهد ۵۳۷ هزار نفر ساعت را در سال گذشته داشته است،گفت:عملکرد مراکز آموزش و فنی و حرفه ای قاینات و زیرکوه ۶۰۰هزار نفر ساعت بوده است.
مظلوم ادامه داد: در ۵ ماهه امسال نیز ۱۴۰۵ نفر و در مجموع ۱۹۶ هزار و ۸۵۸ نفر ساعت تاکنون در مراکز فنی و حرفه ای قاین وزیرکوه آموزش های لازم را فراگرفته اند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در ادامه به برگزاری ۵۲۱۰ آزمون در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳۶۱۲ نفر گواهینامه دریافت کرده اند.
وی گفت: حدود هزار نفر از سربازان وظیفه،متقاضیان صنایع و صنوف مختلف و قالیبافان نیز برای دریافت گواهینامه در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت داشته اند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا