اخباراسلایدر بزرگ

ارائه ۱۴۱هزار نفرساعت آموزش در فنی و حرفه ای قاین در سه ماهه اول امسال

به گزارش نسیم قاین؛مهندس مظلوم رئیس مرکز فنی و حرفه ای قاین در آستانه هفته ملی مهارت و کارآفرینی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: سازمان فنی و حرفه ای به عنوان یک مرکز آموزش غیر رسمی که وظیفه مهارت آموزی را بر عهده دارد و خروجی نیروهای اصناف و صنایع را پوشش می دهد در شهرستان قاینات با امکان آموزش بیش از ۲۰۰ مهارت فعالیت دارد و مراکز اقماری، جوار، مشاوره و هدایت شغلی که عمدتا در دانشگاه ها ارائه می شود و واحد سیار وظیفه مهارت آموزی داوطلبان را بر عهده دارند.

 

وی افزود:یک هزار نوع حرفه بین المللی در حوزه شغلی وجود دارد و بزودی شایستگی های فنی و حرفه ای جهانی می شود و همه دستگاه هایی که آموزش مهارت ارائه می کنند بایستی برای دریافت گواهینامه از طریق فنی و حرفه ای اقدام کنند.

مظلوم  در خصوص ویژگی آموزش های فنی و حرفه ای بیان داشت: تمام اصناف می توانند در مهارت آموزی مشارکت کنند و ضمن آموزش مهارت از مزایای طرح مهارت آموزی بهره مند گردند .

رئیس مرکز فنی و حرفا ای قاین  تشکیل شورای مهارت در شهرستان را که به منظور تعامل و مشارکت دستگاه های اجرایی در آموزش مهارت تشکیل می شود را فرصت مناسبی برای توسعه آموزش های فنی و حرفه ای می داند و می گوید :با تصمیم و مصوبات این شورا ظرفیت و فرصت های دیگر دستگاه ها در کمک به آموزش فنی و حرفه ای بکار گرفته می شود .

وی  قاین در ادامه، افزایش زمینه های آموزشی مرکز را یادآور شده و می گوید خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی عمده زمینه های آموزشی است که صنایع و مهارت های پایین دست و بالادست فولاد مانند ریخته گری در برنامه کاری است تا بتوانیم با آموزش مهارت های لازم، توانایی شهروندان را در استفاده از این فرصت افزایش داده و به درون خانه ها ببریم .

مظلوم توانایی و امکانات مرکز برای آموزش مهارت و نیز امکان انتقال مهارت را در شهرستان قابل توجه دانسته اما از جوانان جویای کار و خانواده ها که برای ورود به دوره های آموزش مهارت آموزی تعلل می کنند و این فرصت را جدی نمی گیرند گله مند است و می گوید بسیاری از دوره های مرکز با حداقل نرم و یا با متقاضیان غیر بومی برگزار می شود در حالی که این مرکز می تواند با توانمند سازی شغلی و مهارت آموزی، زمینه ورود به میدان کار را برای جوانان فراهم نماید و نیروی کار بسیاری از بخش ها را تامین کند .

رئیس مرکز فنی و حرفه ای قاین بیان داشت: ۳ مجوز برای مرکز جوارکارگاهی در داشهرستان نیز صادر شده است که کمک کار فنی و حرفه ای هستند .

وی بیان داشت: در ۳۰ آموزشگاه آزاد قاینات در ۳ ماهه اول امسال بالغ بر ۲۵۰ نفر را آموزش های لازم را فراگرفته اند و در سال گذشته حدودهزار نفر را این آموزشگاهها آموزش داده اند.گیر

مظلوم با بیان این که ۱۸ مربی رسمی و پیمانی در مراکز قاینات و زیرکوه مشغول به فعالیت هستند گفت: در سه ماهه اول امسال ۱۴۰هزار نفر ساعت معادل ۱۰۸۱ نفر آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفته اند.

 

رئیس مرکز فنی و حرفه ای قاین از احیاء رشته ریخته گری در آینده ای نزدیک در فنی و حرفه ای شهرستان نیز خبر داد و گفت: به واسطه کارخانه فولاد چند طرح دیگر در دست مطالعه است که امیدواریم مجوز این طرح ها نیز در شهرستان گرفته شود.

جامعه هدف فنی حرفه ای در قاین متقاضیان مهارت آموزی، شاغلین صنوف و صنایع، دانشجویان و فارغ التحصیلان و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، زندانیان، سربازان، مشمولان بیمه بیکاری، ساکنین مناطق روستایی و عشایری و محروم مرزی و کم برخوردار می باشد که بصورت رایگان می توانند مهارت دریافت کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا