سیاسی

ارائه تسهیلات تا سقف ۱۰۰میلیون تومان به طرح های کارآفرینی واشتغال زایی در شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، در پنجمین جلسه کمیته اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان قاین زنگنه سرپرست اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی قاین با بیان گزارشی از عملکرد دستگاههای اجرایی شهرستان گفت: در طی مدت ۲۷روز از برگزاری چهارمین کمیته اشتغال شهرستان خوشبختانه عملکردبرخی از دستگاههای اجرایی درطی این مدت بسیار خوب بوده است به گونه ای که شهرستان قاین توانسته از لحاظ ثبت تعهدات اشتغال رتبه اول را کسب کند .
وی افزود : در سامانه رصدنیز با توجه به تغییراتی روزانه در ثبت سامانه رصد رتبه اول وگاهی دوم از شهرستان قاین بوده است که این به دلیل همت ادارات شهرستان در طی این مدت بوده است.
سرپرست اداره کار قاین ضمن تقدیر از برخی ادارات ونهادها که حتی بیشتر از سهمیه خود در سامانه رصد ثبت نمودهاندخواستار توجه برخی از ادارت دیگر شهرستان در زمینه ثبت سامانه رصد شد.
زنگنه با اشاره به اینکه خوشبختانه تسهیلات خوبی برای اشتغال زایی در نظر گرفته شده است اما دربسیاری از مواقع این اعتبارات متاسفانه جذب نشده است.
سرپرست اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی قاین با گلایه از مسئولین برخی از بانکها گفت: علی رقم اینکه اعتبارات خوبی در زمینه اشتغال زایی به شهرستان ها اختصاص می یابد اما متاسفانه اعتبارات به خوبی جذب نمی شود واعتبارات سال گذشته مشاغل خانگی که تاشهریور۹۳هم تمدید شده بود نیز از دست رفت.
وی افزود: بانک مهر امام رضا (ع)امسال درراستای کمک به اشتغال زایی به طرح های گروهی وکارآفرینی تا سقف ۱۰۰میلیون تومان با کارمزد۴%وام پرداخت می کند واین وام محل اعتبارات استانی است ومحدودیت شهرستانی نیز ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا