سیاسی

ارائه بیش از ۱۱۶ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه‌ای در قاین

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فارس محمد‌حسن مظلوم پیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه قاین، اظهار داشت: سال گذشته تعداد ۴ هزار و ۴۵۰ نفر در کارگاه‌های آموزشی مراکز دولتی و آموزشگاه‌های خصوصی فنی و حرفه‌ای این شهرستان شرکت کردند.
وی تصریح کرد: از این تعداد یک‌هزار و ۲۱۹ نفر در بخش آموزشگاه‌های آزاد و ۳ هزار و ۲۳۳ نفر نیز در بخش دولتی به کسب مهارت پرداختند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قاین ادامه داد: سال گذشته ۴۸۷ هزار و ۳۳۴ نفر ساعت آموزش در ۶ مرکز تابعه و ۲۵ آموزشگاه آزاد آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه شده است.
مظلوم با بیان اینکه آموزش‌های این سازمان در سه خوشه مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات ارائه می‌شود، گفت: سال گذشته سهم آموزش‌های خوشه صنعت یک‌هزار و ۵۴۰ نفر دوره، خوشه کشاورزی ۵۲۲ نفر دوره و خوشه خدمات و فرهنگ و هنر در شهرستان ۲ هزار و ۴۲ نفر دوره بوده است.
وی یادآور شد: آموزش در مراکز دولتی در بخش‌های مختلف از جمله مراکز ثابت، روستایی، زندان، جوار دانشگاه و جوار صنعت ارائه می‌شود.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قاین با اشاره به ارائه‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای طی چهار ماهه نخست سال جاری در این شهرستان افزود: طی این مدت ۸۰۴ نفر دوره آموزشی در چهار مرکز دولتی این شهرستان ارائه شده است.
مظلوم با اشاره به ارائه ۱۱۶ هزار و ۴۰۶ نفر ساعت آموزش‌ فنی و حرفه‌ای در سال جاری، یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۵ درصد تعهدات آموزشی این مراکز محقق شده است.
پیشرفت ۵۰ درصدی کارگاه آموزشی نیمه تمام مرکز فنی و حرفه‌ای برادران قاین
وی ادامه داد: در حال حاضر کارآموزان مراکز فنی و حرفه‌ای تعداد ۱۵ رشته آموزشی از جمله برق ساختمان صنعتی، برق خودرو، تعمیر آبگرمکن دیواری، شیرینی‌پزی، آشپزی و رایانه و غیره را فرا می‌گیرند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قاین به پروژه کارگاه آموزشی نیمه تمام مرکز برادران قاین اشاره کرد و گفت: با توجه به بازار کار مناسب رشته چوب و اشتغال پایدار این کارگاه در شهرستان و با عنایت به وجود کارگاه‌های کوچک(۲۰۰) متری مرکز قاین که گنجایش تجهیزات آن را ندارند، اتمام این کارگاه لازم و ضروری به نظر می‌رسد.
مظلوم ادامه داد: این کارگاه با مساحت ۴۰۰ متر مربع در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که هزینه آن تاکنون از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا