سیاسی

ارائه آمار دقیق درسرشماری کشاورزی گامی مهم در راستای برنامه ریزی برای تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است

به گزارش نسیم قائن ، فرماندار ومدیر اجرایی سرشماری کشاورزی عمومی قاین در گفتگو باخبرنگار نسیم قاین گفت:سرشماری کشاورزی عمومی که از ۵مهر ماه امسال همزمان با سراسر کشور درشهرستان قاین آغاز وتا۱۸آباد ادامه خواهدشد یک کار بزرگ در بخش کشاورزی است وبا توجه به اینکه کشاورزی بخش عمده تولیدات واقتصاد جامعه را دربردارد لذا می طلبد که کشاورزان عزیز دراین زمینه همکاری داشته باشند.
وی افزود:ارائه آمار دقیق در راستای اجرای این طرح گامی مهم در راستای برنامه ریزی برای تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.
شرافتی بیان داشت:اطلاعاتی که از بهره‌برداران جمع‌آوری می‌شود، به صورت کلی در برنامه‌ریزی‌هایی مانند خدمات‌رسانی و یارانه‌های کشاورزی، یارانه‌های نهاده و یا تسهیلات معیشتی و شناسایی نقاط ضعف بخش کشاورزی استفاده خواهد شد.
فرماندار قاین تصریح کرد:کشاورزی یکی از زمینه‌های توسعه برای هر کشور و جامعه‌ است و داشتن اطلاعات صحیح و دقیق در این زمینه می تواند امکان برنامه ریزی مناسب در بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه و چشم انداز بیست ساله داشته باشد.
وی افزود:بخش کشاورزی در جریان رشد و توسعه اقتصادی چند وظیفه مهم و اساسی بر عهده دارد که از آن جمله می توان به تامین غذا و امنیت غذایی برای جمعیت رو به رشد، ایجاد اشتغال و کمک به رشد اقتصادی اشاره کردو با توجه به اینکه کشاورزی یکی از زمینه‌های توسعه برای هر کشور و جامعه‌ای است لذا برای برنامه ریزی مناسب در بخش کشاورزی ضروری است آمار و اطلاعات درست و دقیقی از بخش کشاورزی در اختیار دولت باشد.
فرماندار قاین مشارکت فعال کشاورزان و ثبت دقیق اطلاعات را دو اصل مهم در سرشماری کشاورزی سال ۹۳ دانست و بیان داشت اطلاعات جمع آوری شده در این سرشماری نقش بسیار مهمی در راستای برنامه ریزی و تصمیم گیری های اقتصادی آینده کشور دارد.
اطلاعات این سرشماری برای برنامه ریزی ۱۰ سال آینده است که لازم است کشاورزان با دادن اطلاعات صحیح زمینه را برای رشد کمی و کیفی محصولات زراعی و برنامه ریزی اصولی در بخش کشاورزی مهیا کنند.
مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی درشهرستان قاین افزود:این اولین سرشماری در سطح کشور است که به صورت مکانیزه و با تبلت انجام خواهد شد و فرم کاغذی از فرآیند کار حذف گردیده است لذا به هر یک از مامورین یک عدد تبلت با متعلقات مربوطه، یک عدد جلیقه مخصوص طرح سرشماری و کارت شناسایی داده خواهد شد تا در صورت لزوم به بهره برداران ارائه نمایند.
وی تعداد دست اند کاران این طرح رادرشهرستان قاین ۷۰نفر اعلام نمود وگفت:۷۰ نفر شامل عوامل ستادی، نیروهای آمارگیر و راننده در طول مدت اجرای طرح فعالیت خواهندداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا