سیاسی

اخذ مجوز ۲ رشته کارشناسی ارشد برای دانشگاه بزرگمهر قاینات/توسعه دانشگاه نیارمند حمایت مردم و مسئولین

به گزارش نسیم قائن ، رئیس دانشگاه بزرگمهر قاینات با بیان این که مجوز کارشناسی ارشد۲ رشته تحصیلی برای دانشگاه از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم گرفته شده است گفت: برای توسعه دانشگاه نیازمند حمایت های بیشتر مردم و مسئولین هستیم.
سید احسان شکیب رئیس دانشگاه بزرگمهر قاینات در جمع خبرنگاران گفت: با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم مجوز رشته مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه بزرگمهر قاینات گرفته شد.
وی افزود:تیرماه امسال نیزمجوز رشته مهندسی سیستمهای انرژی در مقطع کارشناسی ارشد برای این دانشگاه صادر شده بود.
شکیب با اشاره به پروژه‌های عمرانی دانشگاه اظهارداشت:پروژه تکمیل و تجهیز آمفی تئاتر را در سال ۹۹ استارت زدیم که ۷۵٪ پیسرفت فیزیکی دارد و با توجه به اعتباراتی که داریم روند کار رضایت بخش است .
وی محوطه سازی دانشگاه را از دیگر پروژها نام برد و گفت: با وجود این که اعتبار این پروژه به صورت اوراق بود اما خوشبختانه مرحله اول مناقصه برگزار و بخشی از دیوار محوطه اجرا شد وامسال هم اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاینات از افزایش ۱۱۰%اعتبار بودجه تجهیز و محوطه سازی دانشگاه با پیگیری ها و کمک نماینده شهرستان خبر داد.
شکیب به فاز ۲ آموزشی واحداث دانشکده مهندسی اشاره داشت و گفت:فندانسیون فاز اول این پروژه با ۲۱۰۰ متر مربع زیربنا در طبقه اول ریخته شده است و با سرعت خوبی در حال اجراست .
وی ادامه داد:زیربنای کل این پروژه ۴۷۰۰ متر مربع است که برای تکمیل آن با توجه به این که ردیف بودجه مستقل ندارد و از محل صرفه جویی های دانشگاه تامین می شود، نیاز به حمایت های مالی وکمک مسئولین شهرستان داریم .
شکیب افزود: احداث خوابگاه ۱۵۰ نفره دختران را هم با مجوز تسهیلات از صندوق رفاه در دستور کار داریم. طراحی پلان‌های معماری سازه تقریباً آماده است.
رئیس دانشگاه بزرگمهر گفت: در پی جریاناتی که از دی ماه گذشته برای دانشگاه در بحث طرح آمایش اتفاق افتاد یک انسجام خوبی شکل گرفت که سلمان اسحاقی نماینده محترم شهرستان های قاینات و زیرکوه، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه محترم، کریمی فرماندارمحترم و اعضای شورای شهر و دکتر هروی نماینده اسبق شهرستان،حجت الاسلام مرتضوی و… همه پیگیر ماجرا بودندو همه این عزیزان بدون توجه به خط و خطوط سیاسی با انسجام در این مسئله ورود کردند.
وی ادامه داد: اگر میخواهیم که دانشگاه بزرگمهر رشد کند و نقشی در توسعه قاینات داشته باشد باید بدانیم که بی مایه فتیر است. باید مردم عزیز و دلسوزان منطقه در حمایت حداکثری و تقویت دانشگاه به ما کمک کنند. حمایتها از دانشگاه در طرح آمایش عالی بودوامیدوارم مردم خوب ما با همدلی و همراهی دانشگاه را یاری دهند.
صفایی عضو هیاَت علمی و رئیس مرکز آموزش دانشگاه در این جلسه گفت: “از بهمن ماه گذشته پیگیر اخذ رشته‌های جدید بودیم که در نهایت دو رشته کارشناسی ارشد موافقت و چند رشته هم در دست بررسی می‌باشد. همچنین آزمون‌های سازمان سنجش با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در طول سال گذشته با میزان رضایت داوطلبان که بالاتر از نُرم کشوری بود، برگزار کردیم. همچنین با توجه به شرایط سال تحصیلی گذشته تمامی کلاسها و آزمونهای دانشگاه به صورت آنلاین برگزار شد که زیرساخت‌های آن را در تابستان گذشته مهیا کرده بودیم”.
مودودی معاون آموزشی و پژوهش دانشگاه نیز در حوزه پژوهش چنین توضیح داد: “در حوزه پژوهش بروز نتایج فعالیتها مشمول زمان است. در سالهای اخیر تعداد کل مقالات چاپ شده این دانشگاه ۴۰ در رشد داشته و مقالات خارجی هم دو برابر شده که در رتبه بندی دانشگاه بسیار موثر است. همچنین راه‌اندازی مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت از فعالیتهای مفید دیگر در این حوزه می‌باشد”.
میثم کهن‌ترابی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در توضیح فعالیتهای فرهنگی و ورزشی دانشگاه گفت: “پس از همه‌گیری کرونا و عدم حضور دانشجویان سعی کردیم بیشتر به زیرساختها توجه کنیم که محقق شده و ارتباط خوب رئیس دانشگاه با وزارتخانه در زمینه تکمیل فضاهای ورزشی اعتبارات خوبی جذب کرده و در این مدت چمن دانشگاه، حلقه‌های بسکتبال، دو سالن بدنسازی و اتاق سلامت را تجهیز کرده‌‌ایم. یک پیست دوچرخه برای استفاده دانشجویان به همراه ۲۵ دوچرخه تهیه کرده‌ایم. پیگیر تامین خوابگاه برای پسران نیز هستیم”.
کهن‌ترابی افزود: “مرکز مشاوره دانشگاه را نیز از حالت نیمه تعطیل درآورده و فعال کردیم. در سال گذشته چون دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه نیامدند، یک اردوی مجازی برای ترم اولی‌ها برگزار کردیم و یک پکیج فرهنگی شامل سی‌دی معرفی دانشگاه و سوغات شهرستان برای تک تک دانشجویان پست کردیم که احساس رضایت دانشجویان و خانواده‌هایشان را در پی داشت”.
درپایان مراسم از خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا