سیاسی

اختلاس ۲.۸ میلیارد ریالی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی اظهار کرد: پس از گزارش دیوان محاسبات استان مبنی بر تخلف و تهیه آمار غیرواقعی و اضافه پرداخت به شرکت‌های طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی و ارسال مستندات وقوع جرم به دادستانی، موضوع به شعبه دوم بازپرسی دادسرای بجنورد ارجاع و مراتب تعقیب متهم در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه تحقیقات متهم برای روشن شدن ابعاد موضوع، شناسایی شرکا و معاونان احتمالی احضار و موردتحقیق و بازجویی قرار گرفت که ضمن انکار اولیه و رد اتهام منتسبه، علت تناقض در آمار و اطلاعات مالی موجود را ضعف و نقص در سیستم رایانه‌ای تغذیه دانشگاه عنوان کرد.
رئیس‌کل دادگستری خراسان‌شمالی عنوان کرد: پس از احضار مدیران شرکت‌های طرف قرارداد دانشگاه و بازجویی از آنان، تبانی آن‌ها با یکدیگر محرز و هر سه نفر با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان که پس از تبدیل قرار به وثیقه آزاد شدند.
وی ادامه داد: در حال حاضر پرونده جهت بررسی بیشتر و ارائه مستندات لازم درباره اختلاس، اخذ رشوه ۶۷۲ میلیون ریالی، تحصیل مال نامشروع و تضییع بیت‌المال در حال بررسی است.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا