سیاسی

اختصاص هزار میلیارد تومان برای ارزان‌تر شدن مسکن مهر/ سفرهای استانی رئیس‌جمهور تمام شد

به گزارش نسیم قائن ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با ارائه گزارشی از وضعیت بودجه‌های اختصاص یافته به طرح‌های عمرانی از سوی دولت، اظهار داشت: تاکنون اعتبار ۲۳ هزار میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی اختصاص داده شده است.
وی افزود: هدف‌گیری دولت در این زمینه تا پایان سال جاری اختصاص ۳۷ هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲۳ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. هدف دولت این است که بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده شود که امیدوارم به این هدف دست یابیم.
سخنگوی دولت یادآور شد: تصمیم داشتیم به منظور کاهش آلایندگی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده را از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج کنیم که تا این لحظه ۳۴ هزار تاکسی فرسوده امحا شده و خودروهای جدید جایگزین آنها شده، با این وجود آلودگی هنوز وجود دارد، لذا تصمیم گرفتیم آلودگی را از دو محل تقلیل دهیم؛ یکی اینکه خودروها را گازسوز یا برقی‌ کنیم. در زمینه ریزگردها نیز در بودجه سال ۹۶ به عنوان یک اولویت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.
نوبخت در زمینه اقدامات دولت در زمینه مسکن مهر گفت: امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای ارزان‌تر تمام شدن مسکن مهر اختصاص دادیم.
وی درباره سفرهای استانی رئیس‌جمهور نیز افزود: سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت تمام شده، اما دولت در تهران دو سفر داشته و سفر دیگر احتمالا مربوط به خود استان تهران باشد.
سخنگوی دولت به بخش‌های مختلف بودجه سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: در بودجه سال آینده ۵/۷۳ هزار میلیارد تومان به بخش رفاه اجتماعی، ۸/۵۵ هزار میلیارد تومان به آموزش و پژوهش، بیش از ۵۱ هزار میلیارد تومان برای امور دفاعی و ۳/۴۸ میلیارد تومان برای امور سلامت اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به بودجه دفاعی کشور دربودجه سال ۹۶ گفت: کسانی که مدعی‌اند دولت همه چیز را به مذاکره پیوند می‌زند و اهمیتی به بخش دفاعی نمی‌‌دهد، بودجه دفاعی کشور را ملاحظه کنند. انشاءالله همان‌طور که رئیس‌جمهور فرمودند خداوند به آنها انصاف عطا کند.
نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بدهی بابک زنجانی پرداخت شده یا پولی به دولت به عنوان بدهی داده شده است؟ گفت: به دنبال طلب دولت از بابک زنجانی هستیم و همه مستندات را به قوه قضائیه فرستاده و دستگاه قضا هم پیگیر است. در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، آقای اژه‌ای گزارشی در این‌ باره ارائه دادند که ما منتظر نتیجه نهایی از سوی قوه قضائیه هستیم.
وی افزود: تاکنون چیزی تحت عنوان پول از بابک زنجانی به دولت نرسیده است.
نوبخت درباره اظهارات ضدایرانی ترزا می نخست‌وزیر انگلیس نیز گفت: اظهارات وی که از آن سمت دنیا بیاید و درباره خلیج فارس صحبت کند، باعث ناامنی می‌شود. جمهوری اسلامی ایران باعث امنیت منطقه است و مسئولان کشوری نسبت به این اظهارات واکنش نشان داده‌اند و اقدامات متناسب نیز صورت می‌گیرد.
سخنگوی دولت درباره طرح در دست مجلس برای کاهش مناسبات با انگللیس به دلیل اظهارات نخست‌وزیر این کشور ابراز بی‌اطلاعی کرد.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا