سیاسی

اختصاص بیش از ۵ میلیاردتومان اعتبار برای کارآفرینی نهادهای حمایتی قاین درسال ۹۷

به گزارش نسیم قائن ، عرب نژاد رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان قاینات اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۷ جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری ۷ جلسه تخصصی کمیته اشتغال به منظور طرح های اشتغال زایی و عشایری در شهرستان برگزار شده است.
وی با بیان این که سهمیه شهرستان قاینات در تعهد اشتغال ۱۱۹۳ نفر است گفت: تا کنون ۲۲۷ نفر در سامانه رصدثبت شده است و ۲۳ درصد تعهد اشتغال شهرستان تحقق یافته است.
عرب نژاد سهمیه شهرستان قاینات را در مهارت آموزی در محیط کار واقعی ۱۰۶ نفر ذکر کرد و گفت: تاکنون ۳۹ نفر جذب شده اند.
رئیس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی به اعتبارات اشتغال زایی در شهرستان اشاره کردو گفت: اعتبارات نهادهای حمایتی بند “ب” تبصره ۱۶ اخیرا به بهزیستی و کمیته امداد ابلاغ شده است و سهم بهزیستی ۱میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان است که تاکنون ۴۷ طرح به بانک معرفی شده است .
وی ادامه داد: در حوزه کمیته امداد نیز سهم شهرستان قاینان ۳ونیم میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۴۰ طرح به بانکها معرفی شده اند.
عرب نژاد با بیان این که سعمیه اشتغال خانگی هنوز ابلاغ نشده است گفت: در سال گذشته ۲میلیارد و ۸۷ میلیون تومان اعتبار داشتیم که ۱۶۹ طرح به بانکها معرفی و با اعتبار ۲میلیارد و ۱۷۶ میلیون تومان بالای ۱۰۰ در صد جذب داشته ایم.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان این که اشتغال روستایی مهمترین محور در زمینه اشتغال زایی است گفت: تاکنون ۱۹۶ طرح در کمیته های فنی واشتغال شهرستان در حوزه های مختلف با اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد تومان مصوب شده است و ۱۶۰ طرح رد سامانه تایید و ۱۴۱ طرح در کمیته استان و شهرستان با ۶۲ میلیارد تومان نهایی و به بانکها معرفی شده اند که از این تعداد ۲۳ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان برگشت و ۱۷ طرح با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۳۷ میلیون تومان پرداخت شده است.
عرب نژاد اضافه کرد: ۱۰۱ طرح با اعتبار ۳۱ میلیارد تومانها هنوز در بانکها تعیین تکلیف نشده است.
وی با بیان این که دو طرح محوری وملی بز سانن با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان در کمیته اشتغال شهرستان مصوب شده است گفت: با توجه به برخی مسائل این طرح ها هنوز نتوانسته اند اعتبار جذب کنند و امیدواریم با همکاری مسئولین استانی و شهرستانی این دو طرح بزرگ در ردیف جذب اعتبارات قرار گیرند.
عرب نژاد از صدور مجوز مرکر خدمات کار آفرینی در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: همچنین علاوه بر اعتبارات ذکر شده ۵میلیاردتومان به شهرستان قاینات در حوزه های مختلف اشتغال زایی ابلاغ شده است که ۵۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان به بانکها معرفی شده اند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا