سیاسی

اختصاص بیش‌از ۵ میلیارد تومان قیر رایگان برای اجرای آسفالت در ۱۰۰ روستای خراسان‌جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، قاسم تنها امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در بیرجند اظهارداشت: یکی از اقدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای بافت‌های باارزش و گردشگری است.
وی تصریح کرد: تاکنون پنج روستا شامل روستای فورگ از توابع درمیان، روستای خور از توابع خوسف، روستای نای‌بندان از توابع طبس، روستای چنشت از توابع سربیشه و روستای کریمو از توابع سرایان در خراسان‌جنوبی در برنامه اجرای طرح بافت‌های باارزش و گردشگری بنیاد مسکن استان قرار گرفته است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی ادامه داد: تاکنون برای اجرای این طرح در این روستاها در مجموع ۲ میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که شامل اجرای جداره‌سازی، سنگ فرش، انجام اقدامات سنتی، اجرای فاضلاب، جوی و جدول، احداث مسجد، احداث سرویس بهداشتی و سایر اقدامات می‌شود.
تنها با بیان اینکه در سال جاری در راستای اجرای طرح بافت‌های باارزش و گردشگری تاکنون ۸۵۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است، یادآور شد: از این میزان اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان مربوط به روستای خور بوده و برای ۲۰۰ میلیون تومان برای هر یک از روستاهای چنشت، کریمو و نای‌بندان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن استان طرح آسفالت را از سال ۹۴ از محل اختصاص قیررایگان انجام می‌دهد، افزود: در این راستا در سال ۹۴ با اختصاص ۲۴ هزار و ۶۳۹ تن قیر رایگان طرح آسفالت در ۱۲۵ روستا به میزان ۷۳۶ هزار و ۴۷۶ مترمربع، در سال گذشته با اختصاص ۳ هزار و ۵۰۰ تن قیر رایگان این طرح در ۳۸ روستا به میزان ۱۵۵ هزار و ۱۷۰ مترمربع انجام شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین از آغاز سال جاری تاکنون ۵ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان قیر رایگان به استان اختصاص یافته و از این محل طرح آسفالت در ۱۰۰ روستای استان انجام می‌گیرد.
تنها صدور اسناد روستایی و شهری( شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر) را از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: از ابتدای اجرای این برنامه تاکنون ۶۴ هزار و ۸۷۶ جلد سند در استان صادر شده است.
وی اضافه کرد: از این تعداد سند صادر شده ۱۱ هزار و ۹۲۴ جلد سند مربوط به قبل از استان شدن خراسان‌جنوبی و ۵۲ هزار و ۹۵۲ جلد مربوط به بعد از استان شدن است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی از صدور ۲ هزار و ۱۳۱ جلد سند توسط بیناد مسکن خراسان‌جنوبی در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۶۷ جلد مربوط به اسناد شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و یک‌هزار و ۴۶۴ جلد سند روستایی است.
تنها تأمین زمین برای ساخت مسکن روستایی را از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن برشمرد و تصریح کرد: در این راستا تاکنون ۴ هزار و ۶۵۱ هکتار زمین برای مسکن روستایی در استان تأمین شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۶ هزار و ۴۶۱ قطعه زمین به روستائیان استان برای ساخت مسکن تحویل داده شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز ۷۱۷ قطعه زمین تحویل روستائیان شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا