سیاسی

احضار همه عوامل قضیه واکسن hpv به دادستانی/ جهانگیری با قرار وثیقه آزاد است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از دانا،جعفری دولت آبادی در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه اخیر بازار تهران و بازداشت شدگان این حادثه گفت : با اطلاعاتی که پلیس و دستگاه امنیتی به ما دادند کسانی که وضع بازار را به هم زدند از جنس بازار نبودند.
وی افزود: عده ای در تلاش اند این عنوان را بسازند که ظرف چهل سال گذشته برای اولین بار وضع بازار به هم ریخته، در حالی که این طور نبوده است. طبق دستگیری هایی که در رابطه با حادثه اخیر داشتیم سران محرک را شناسایی کردیم.
دادستان تهران گفت: اینها بازاری و افرادی که در صنوف فعالیت می‌کردند نیستند. اینها ممکن است که مطالباتی داشته باشند؛ اما این مطالبات هیچ کدام به معنای به هم زدن و آشوب در سطح کشور و تهران نیست.
وی افزود: کلیه عوامل شناسایی شدند و تصمیم گرفته شده تا زمان محاکمه آزاد نشوند.
دولت آبادی در مورد ورود دادستانی تهران به موضوع ادعاهای یاسی اشکی گفت: همه عوامل این مجموعه به دادستانی فراخوانده شدند و از صدا و سیما توضیحاتی را در این رابطه خواسته ایم و در حال تحقیقات هستیم.
وی در پاسخ به این سوال که از صدا و سیما چه کسانی احضار شدند، گفت : کسانی که دست اندرکار بودند، از آنها دعوت کردیم که توضیح دهند، مکاتبه شده است و آنها پاسخ هایی را داده اند و به آنها جواب می‌دهیم.
دادستان تهران در پاسخ به اینکه آیا در مورد احراز تخلف در قضیه واردات واکسن صحبت هایی شده یا خیر، گفت ‌: توضیحاتی را در این رابطه خواسته‌ایم. تیم و مسئولان امر فراخوانده شده اند که در حال بررسی موضوع هستیم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی در مورد حضور جهانگیری در همایش های اقتصادی و عرصه عمومی گفت : کار پرونده این فرد در حال انجام است و تمام که شد اطلاع می‌دهیم، این فرد هم اکنون با قرار وثیقه آزاد است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا