سیاسی

اجرای ۱۴۷عنوان برنامه در شهرستان زیرکوه به مناسبت هفته بسیج

به گزارش نسیم قائن از زیرکوه ، سرهنگ حسین میری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: یکی از یادگارهای حضرت امام خمینی (ره) تاسیس بسیج دهها میلیونی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و این یادگار به عنوان یک الگو نسل به نسل در سراسر جهان مورد استفاده تمام کشورهای آزادی خواه قرار می گیرد .
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه بیان داشت: بسیج شجره طیبه و درخت شناور است که هر جا این درخت ریشه دوانده است ، باعث عزت ، عظمت و شکوه آن جریان در آنجا شده است .
وی یاد آور شد: ما هم اکنون بوی بسیج را در اقصی نقاط جهان می شنویم و این بو را ما امروز در همه جا ازجمله در دل آمریکا استشمام می کنیم .
سرهنگ میری با بیان اینکه ما هرساله هفته بسیج را گرامی میداریم ، گفت: به مناسبت پاسداشت این هفته در شهرستان زیرکوه هم تعداد ۱۴۷ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج برگزار می شود که یکی از مهمترین برنامه های مد نظر ما در زیرکوه ، گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ، جانبازان ، ، ایثارگران ، پیشکسوتان ، رزمندگان و بسیجیان اوایل انقلاب و حال حاضر خواهد بود .
وی بیان داشت: روز یکشنبه ۳۰ آبان که شروع هفته بسیج است ، پیاده روی بزرگ اربعین در بخش زهان با حضور مردم سایر نقاط شهرستان به سمت کلاته مزار خواهیم داشت که این حرکت دراین روز بزرگ به عنوان یک حرکت بزرگ برای همیشه دراین منطقه به یادگار خواهد ماند.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه ، روشنگری بسیجیان دانش آموز نسبت به بسیج در دوران دفاع مقدس و نقش بسیج در ایجاد انقلاب و تشریح روحیه استکبار ستیزی در بین دانش آموزان و همچنین برگزاری یادواره شهدای دانش آموز را از دیگر برنامه های هفته بسیج در مدارس زیرکوه برشمرد.
وی تصریح کرد؛ یکی از اولین حرکتهایی که در هفته بسیج در زیرکوه انجام خواهد شد، جمع کردن پیشکسوتان دانش آموز بسیجی زمان جنگ و دانش آموزان بسیجی حال حاضر تحت عنوان حرکت میثاق بسیجی خواهد بود .
میری همچنین نشست و کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه و اعزام طلاب حوزه علمیه به روستاهها جهت روشنگری و بصیرت افزایی ، غبار روبی مزار شهدا ، برگزاری جلسه بصیرتی در پایگاههای سطح شهرستان ، پیاده روی عمومی و خانوادگی در روستای شاهرخت ، نشست روشنگری با فرهنگیان، برگزاری همایش رهبر کوچک و حضور سازمان یافته تمام بسیجیان در نماز جمعه ۵ آذر در قالب مدافعان حرم و میقات صالحین در بخش زهان و زیرکوه را از دیگر برنامه های قابل اجرا در هفته بسیج در شهرستان زیرکوه برشمرد .
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه افزود: یکی از کارهای مهمی که مجموعه بسیج در این هفته روی آن تلاش خواهد شد ، شناساندن نقش و موانع استکبار بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و شناساندن روحیه استکبار ستیزی به نسل سوم و چهارم انقلاب و دشمنی آمریکا با کشور ما به بسیجیان و دانش آموزان است ، چرا که برای ما خود آمریکا دشمن است و رئیس جمهور آن برای ما فرقی ندارد .
وی با بیان اینکه سرکشی از بسیجیان و تشویق بسیجیان برتر در این هفته مد نظر ما خواهد بود ، گفت: یکی دیگر از برنامه های خاص هفته بسیج در شهرستان زیرکوه نشست سران طوایف عشایری شهرستان و تشریح روند پیشرفت بسیج در حوزه عشایری و همچنین نشست همدلی ، صفا و صمیمیت است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا