سیاسی

اجرای ٨٣ پروژه در خراسان‌جنوبی با مشارکت آستان قدس رضوی

به گزارش نسیم قائن ، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در مراسم بهره برداری از قنات روستای گرازان شهرستان قاینات با بیان اینکه یکی از وظایف قانونی بسیج سازندگی کمک به دولت برای پروژه‌های عمرانی و رفع محرومیت است،گفت: در همین راستا تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان‌های فعال در این حوزه از جمله بنیاد برکت، آستان قدس رضوی و برخی از بانک‌ها منعقد شده است.
وی گفت: از اواخر سال گذشته دو تفاهم‌نامه برای اجرای ٨٣ پروژه با اعتباری بالغ‌بر پنج میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان برای برخی از دهستان‌های هدف آستان قدس رضوی و برخی از روستاهای دیگر استان منعقد شده است.
مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: از این تعداد پروژه تاکنون ٢۵ مورد با اعتباری معادل ٨۵٠ میلیون تومان اجرا شده که ۵٠ درصد توسط آستان قدس رضوی و ۵٠ درصد سهم استان بوده که ٣۵ درصد آن توسط جهاد کشاورزی و ١۵ درصد از طریق خودیاری مردمی و کمک خیران تأمین شده است.
هنری اضافه کرد: از تفاهم‌نامه‌هایی که با آستان قدس داشته‌ایم تاکنون ۶٢٠ میلیون تومان از سهم آستان قدس رضوی واریز شده است.
نیاز ۶٠٠ میلیاردی برای احیا قنوات در خراسان‌جنوبی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در ادامه اظهار داشت: قناتی که امروز در روستای گرازان افتتاح شد از ٢٢١ رشته قناتی است که در روستاهای استان با اعتبارات دولتی و بخش از خودیاری مردمی احیا و یا ظرفیت آبدهی آن افزایش یافته است.
هاشم ولی پورمطلق افزود: در ٢٢١ رشته قنات که در سال ٩۵ از طریق اعتبارات دولتی ١٨ میلیارد تومان برای آن مصوب که ١٢ میلیارد تومان اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: بر اساس برآورد صورت‌گرفته برای احیا قنوات در خراسان‌جنوبی ۶٠٠ میلیارد تومان اعتبار لازم است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دولت ظرفیت تسهیلاتی خوبی در اختیار روستاییان و جوامع کشاورزی قرار داده است، یادآور شد:این تسهیلات با هدف بالا بردن ظرفیت اشتغال اختصاص می‌یابد که برای استفاده از این تسهیلات تدابیر لازم اندیشیده شده است.
گفتنی این پروژه‌ها شامل احیا و مرمت هشت مورد قنات، ١۴ مورد احداث استخر ذخیره آب و سه مورد احداث کانال آب است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا