سیاسی

اجرای طرح پویش مهربانی و کمک مومنانه با هدف کمک به نیازمندان در قاین/ توزیع بین مستحقین به صورت عادلانه باشد

به گزارش نسیم قائن ، چهاردهمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا با محوریت پویش مهربانی و رزمایش مواسات وکمک مومنانه با رمز لبیک یا امام در راستای کمک به اقشار آسیب پذیر در محل فرمانداری برگزار شد.
دکترعارفی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات دراین جلسه باارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در شهرستان قاینات گفت: امیدواریم با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند توسط همشهریان گرامی هر چه سریعتراین بیماری را بتوانیم مهار کنیم.
کریمی فرماندار قاین بیان داشت:در راستای عملیاتی شدن هر چه سریعتر پویش مهربانی و رزمایش مواسات ضمن همکاری کلیه دستگاه ها، اقشار آسیب پذیر تا پایان هفته شناسایی و پس از تایید کمیته امداد امام خمینی (ره) اولین بسته حمایتی حداکثر تا نیمه اول ماه مبارک رمضان بدست افراد مستحق عارضی خواهد رسید.
وی با بیان این که تا کنون خیرین سلامت ما بالغ بر ۱ میلیارد تومان در راستای مبارزه با بیماری کرونا و کمک به خانواده های آسیب پذیر به شبکه بهداشت و درمان قاینات کمک کرده اند گفت: همدلی و هم افزایی بسیار خوبی بین مردم و خیرین و مسئولین شهرستان وجود دارد.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیر بر شناسایی افراد مستحق که دراین برهه دچار مشکل شده اند تاکید کرد وگفت: توزیع بین مستحقین به صورت عادلانه باشد .
حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قاینات نیز با ارائه توضیحاتی از نحوه شناسایی و معرفی افراد آسیب دیده به کمیته امداد شهرستان قاینات گفت: بعد از بررسی و تایید از مراجه زیربط برابر دستور العمل ابلاغی از استان،به خانواده های آسیب پذیر سبد کالا در مرحله اول اهدا خواهد شد.
هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات گفت:بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روزپنج شنبه( نیمه شعبان )،ساز مان بسیج نیز بلافاصله با برگزاری جلسات و ابلاغ رزمایش مومنانه به رده ها ،طرح شناسایی و کمک به خانواده های آسیب پذیر از کرونا را در دستور کار قرارداد.
وی با تاکید بر این که بسیج با شروع بیماری کرونا وارد گود شد و اقدامات بسیار شایسته ای را داشته است گفت: ۲۵۰ میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی در شهرستان جمع آوری و چند نوبت سبدغذایی ومواد شوینده دربین خانواده های نیازمند توزیع شده است.
هزاری ادامه داد: نرم افزاری از سوی بسیج تهیه و نسبت به شناسایی افراد آسیب پذیر اقدام خواهد شد .
وی از افتتاح شماره حساب مخصوص رزمایش کمک مومنانه در شهرستان قاین خبر داد و گفت: در گام اول رزمایش که نیمه اول ماه مبارک رمضان اتفاق خواهد افتاد کمک های مردمی بین افراد آسیب پذیر و نیازمندان توزیع خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا