سیاسی

اجرای طرح نوین آبیاری در بیش از۷هکتار از پارک قهستان/ عدم همکاری شهرداری وشورای شهر در تامین آب پارک جنگلی

احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آب خیز داری شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهار کرد: با توجه به خشکسالی های مدید حاکم در شرق کشور و به خصوص شهرستان قاینات و از طرفی افت شدید سفره آبی ودر نتیجه کاهش دبی چاه آب پارک جنگلی قهستان وبه منظور استفاده بهینه از آب موجود، طرح آبیاری نوین در سطح ۷/۵ (هفت و نیم)هکتار از فضای سبز پارک جنگلی اجرا شد.
وی بیان داشت:پارک جنگلی قهستان با مساحت ۱۱۷ هکتار یکی از مناطق هدف گردشگری شهرستان و مسافرین وگردشگران مسیر جاده آسیایی مشهد- زاهدان محسوب می شود که سالیانه پذیرای بیش از هزاران نفر از علاقه مندان به طبیعت است.
وی ادامه داد: اداره منابع طبیعی قاین با توجه به اعتبارات محدود ،دراین زمینه واز طرفی مطالبات شهروندان در حد توان خود کوشیده است محیطی تمیز ،سرسبز و زیبا برای شهروندان فراهم نماید.
گلی ضمن انتقاد از تقسیم اعتبارات در شهرستان دراین زمینه گفت: بر اساس آمار ها مساحت فضای سبز پارک جنگلی قهستان برابر با مساحت پارک های شهر قاین است ولی اعتبارات تخصیص یافته کمتر از یک صدم پارکهای شهر می باشد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاین افزود: در سال جاری ودر جهت افزایش رضایت مندی شهروندان و استفاده کنندگان از پارک جنگلی،توسعه روشنایی و زیرسازی قسمتی از پارک جنگلی قهستان انجام و همچنین نصب المان های حیات وحش صورت گرفته است.
وی ضمن انتقاد از برخی مدیران دستگاههای اجرایی از جمله ادارات خدمات رسان همچون شهرداری و اداره برق که در تامین آب و برق پارک جهت آبیاری فضای سبز و روشنایی پارک جنگلی همکاری نداشته اند گفت: تا کنون شهرداران قبلی در زمینه تامین آب فضای سبز پارک با منابع طبیعی همکاری داشته اند اما در سال جاری علی رغم نامه های متعدد از سوی منابع طبیعی و فرمانداری به شهرداری،شهردار وشورای شهر حاضر به تامین آب جهت آبیاری فضای سبز پارک نیست و میزان آب موجود جوابگوی آبیاری کلیه مساحت پارک نمی باشد و باعث خشکیدگی درختان نیز در آینده خواهد شد.
وی همچنین بیان داشت: در زمینه تعویض برخی از پروژکتورها از اداره برق شهرستان درخواست همکاری داشتیم که همکاری لازم صورت نگرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا