اخبارشهرستان

اجرای طرح نهضت آسفالت راههای روستایی با همکاری بسیج سازندگی/راه اندازی ۸۸ صندوق قرض الحسنه در قاینات

به گزارش نسیم قاین،حسن فخیم زاده مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه قاینات در جلسه شورای بسیج سازندگی شهرستان با اشاره به راه اندازی صندوق های قرض الحسنه در شهرستان قاینات به همت بسیج سازندگی گفت: ۸۸ صندوق با ۷۵۰۰ عضو در شهرستان راه اندازی شده است .

 

وی ادامه داد: همچنین ۵۰۰ کارگاه خرد خانگی و زودبازده از ابتدای تشکیل صندوق های قرض الحسنه در شهرستان راه اندازی شده است.

مسئول بسیج سازندگی قاینات از برپایی نمایشگاه محصولات وتولیدات روستایی در تمام بخش ها و شهر ها با حضور مقامات کشوری و استانی و شرکت در نمایشگاههای کشوری نیز خبر داد و گفت: تا کنون در جهت عملیاتی نمودن عرصه های اقتصاد مقاومتی و شعار سال از محل صندوق ۶۵۴ وام خود اشتغالی با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۰۵ میلیون تومان پرداخت شده است.

 

فخیم زاده از اعطاء تسهیلات قرض الحسنه از محل تبصره ۱۶ در جهت حمایت و پشتیبانی از صندوق ها و کارگاهها ی ایجادی توسط بانک ها و با پشتیبانی بسیج سازندگی به مبلغ ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان  خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۰ نفر نیز از این محل تسهیلات دریافت کرده اند.

 

وی با اشاره به اعزام گروههای جهادی به مناطق کم برخوردار شهرستان گفت: ۱۵۰ گروه جهادی به تعداد ۲۳۰۰ نفر روز از ابتدای سال تاکنون به مناطق محروم اعزام شده اند .

فخیم زا ده با بیان این که گروههای جهادی در دو بخش تخصصی و محله محور ایفای نقش می کنند گفت: خوشبختانه طی دو سال اخیر گروههای جهادی تخصصی پر رنگ تر و با انگیزه تر در مناطق محروم حضور داشته اند .

وی افزود: گروههای جهادی در قالب گروههای پزشکی،عمرانی،بهسازی و مرمت قنوات،واکسیناسیون دام ،ضد عفونی و… در این طرح همکاری می کنند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه قاینات به مرمت و بازسازی قنوات جان میرزا،نوغاب پسکوه،شندان عرب و آویچ در سال جاری اشاره کرد وگفت: در سال ۱۴۰۱ نیز قنات پای کوه اسفدن،جنت آباد سده،کانال گزنشک،خونیک پای گدار و دره باز در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد.

 

فخیم زاده به طرح نهضت آسفالت اشاره داشت و گفت: با پیگیری های بسیج  سازندگی و فرماندهی سپاه قاینات تاکنون ۳۰۰ تن سهمیه قیر رایگان برای شهرستان قاینات گرفته شده است ودر مخازن شهرداری و اداره راه و راهداری دپو و به زودی طرح نهضت آسفالت راههای روستایی قاینات توسط راهداری و با کمک بسیج سازندگی اجرا خواهد شد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه قاینات به تامین آب شرب روستایی به همت بسیج سازندگی اشاره داشت و گفت: بارایزنی های انجام شده و پیگیری های صورت گرفته  کلنگ آبرسانی به روستاهای شیخعلی،دوچاهی و سنیدر با حضور مسئولین کشوری به زمین زده شد و همچنین به زودی عملیات احداث ۱۹ واحد مسکونی محرومین با مشارکت کمیته امداد و بنیاد مسکن آغاز خواهد شد.

 

فخیم زاده با اشاره به اجرای رزمایش کمک مومنانه گفت: از ابتدای امسال تا بهمن ماه ۱۵۰۱۷ سبد کالا  و لوازم التحریر وکمک جهیزیه به ارزش ۶۴ میلیارد و ۹۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دربین نیازمندان و حادثه دیدگان از کرونا توزیع شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا