سیاسی

اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در قاین

به گزارش نسیم قائن ، مددی با اعلام این خبر اظهار داشت: با اجرای طرح کتابخانه گردی، مسئولین، و اشخاصی که به عنوان شخصیت های برجسته شناخته می شوند به عنوان الگوهای جامعه به کتابخانه‌های عمومی سر می‌زنند و ضمن ایجاد فرصتی برای مطالعه، با مشکلات و کمبودها آشنا می‌شوند و این کار زمینه‌ساز ایجاد نهضت کتابخوانی خواهد بود.
وی هدف از اجرای این طرح را معرفی کتابخانه‌های عمومی، افزایش آشنایی مدیران اجرایی و فرهنگی با کتابخانه‌ها، اطلاع مردم و مسئولان از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی و جلب توجه مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار عنوان کرد.
مددی افزود: کتابخانه‌های عمومی وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و زمینه‌سازی مناسب برای ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت در دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند.
وی ادامه داد: بر این اساس، اداره کتابخانه های شهرستان قاینات در سال گذشته هفدهم اسفندماه، طرح کتابخانه گردی را، در کتابخانه مهر غدیر برگزار کرد که با استقبال مردم و مسئولان رو به رو شد.
مددی گفت: امسال نیز ۲ کتابخانه عمومی درشهرستان امروز شنبه ۱۸ اسفندماه از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ میزبان مسئولین، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اهالی فرهنگ و ادب، اصحاب رسانه و عموم مردم عزیز می باشد.
رییس اداره شهرستان گفت: کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج )روستای پهنایی و کتابخانه شهید کاوه روستای بیهود، کتابخانه‌های منتخب شهرستان هستند که به ارائه خدمات ویژه به مراجعان خواهند پرداخت و اقدامات لازم به منظور دعوت از اقشار مختلف مردمی و مسئولین و همچنین قشرهای مختلف دانش آموزی و دانشجویی در آنها انجام شده است.
مددی در پایان خاطرنشان کرد: روز کتابخانه گردی فرصت مناسبی است تا مسئولان و همه علاقه‌مندان به کتاب، با حضور درکتابخانه‌ها و دیدار و گفت‌گو با اعضا و کتابداران، نسبت به آخرین تحولات کتابخانه‌ها کسب اطلاع کنند.
وی در ادامه از حضور معاونت برنامه ریزی، بخشدار مرکزی، رییس شورای اسلامی استان و رییس شورای اسلامی قاین، رییس دفتر نماینده شهرستان، و رییس فرهنگ و ارشاد ، تبلیغات اسلامی ، رییس شورای اسلامی و اعضای شواری پهنای ،دهیار پهنایی و دانش آموزان و دبیران مدارس این روستا در اولین ساعت امروز در کتابخانه خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا