سیاسی

اجرای طرح ملی جنگلانه برای چهارمین سال متوالی در قاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، همزمان با روز هوای پاک طرح ملی جنگلانه در ۱۵هکتار از اراضی پارک جنگلی و دامنه رشته کوه های بوذجمهر قاین اجرا شد .
احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاین با اعلام این خبر به خبرنگار نسیم قائن گفت: به مناسبت ۲۹دی روز هوای پاک با همکاری تشکل زیست محیطی آهو نواز قاین،اداره منابع طبیعی و آب خیز داری،کارخانه سیمان قاین،اداره محیط زیست،سمن های مردم نهاد وهم چنین دوست داران محیط زیست چهارمین طرح ملی جنگلانه در دامنه های رشته کوه ابوذر و همچنین پارگ جنگلی قهستان قاین اجراشد .
وی افزود: در این طرح که در سطح ۱۵ هکتاراز اراضی در حال انجام است ،دوست داران محیط ریست بذر بنه و بادامشک وهمچنین نهال بنه وبادامشک را کاشتند .
گلی با بیان این که ۸۰ درصد بذر هاونهال های سال گذشته سبزینگی داشته است گفت: باتوجه به عدم بارندگی در سال جاری،بذرها ونهال هایی که امسال کاشته شدند به وسیله تانکر نیز آبیاری شدند .
وی افزود: این طرح با هدف ترویج استفاده از گونه‌های بومی کم‌آب ‌به جای گونه‌های نامتناسب با اقلیم منطقه، جلوگیری از فرسایش خاک با احیاء و افزایش مناطق جنگلی و آشنایی با روش کاشت آنها اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا