سیاسی

اجرای طرح خادم برای ۵۰۰خانوار قاینی

به گزارش نسیم قائن ، مسلم حسینی در جمع خبرنگاران شهرستان قاین گفت:طرح «خانواده آماده در مخاطرات» با عنوان خادم در خراسان جنوبی اجرا می شود.
وی افزود: این یک برنامه کشوری است که ۲۵۰هزار خانوار در کل کشور دراین طرح، آموزش های سرپایی را با مراجعه دواطلبان به درب منزل دریافت خواهند کرد.
معاون آموزش وپرورش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهارداشت: ۲۳۰۰خانوارخراسان جنوبی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند که سهم شهرستان قاینات۵۰۰خانوار است.
وی بابیان این که برای اجرای این طرح از لحاظ مالی هیچ مشکلی نداریم وطرح با کارشناسی قوی بسته شده است گفت:اعتبارات لازم برای آن در نظرگرفته شده است وسهم شهرستان قاین برای اجرای این طرح حدود۳۵۰میلیون ریال است.
حسینی با بیان این که ۴۶مربی در اجرای این طرح همکاری خواهند داشت گفت: طرح خادم در پنج شهرستان بیرجند، نهبندان، قاین، طبس و فردوس اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح در ۱۲ مرحله اجرایی می شودگفت: ۲مرحله در ۳ماهه آخر سال ۹۵وبقیه مراحل در سال ۹۶انجام خواهد شد.
معاون آموزش وپرورش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سهم شهرستان قاینات ۱۰مربی خواهد بود که در طی این مدت با هلال احمر همکاری خواهند داشت.
حسینی با بیان اینکه این طرح با هدف آشنا کردن خانواده ها باراهکارهای اولیه نجات در هنگام بروز حوادث اجرا می شود، گفت: در اجرای این طرح به دنبال این هستیم که در هر خانواده یک امدادگر تربیت کنیم.
وی خواستار همکاری مردم در اجرای این طرح شد.
حسینی گفت:مناطق آسیب پذیر در هر شهرستان از اولویت های اجرای طرح بوده که تشخیص این مناطق بر عهده کمیته خادم در هر شهرستان است.
وی افزود: این طرح تا سال۱۴۰۰برای همه خانوارهای کشور اجرا خواهدشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا