سیاسی

اتصال راه‌آهن خراسان جنوبی در سال ۹۵ عملیاتی شود

به گزارش نسیم قائن ، مشیر الحق عابدی ظهر امروز در ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تخصصی امور اقتصادی خراسان جنوبی که با حضور مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور همراه بود اظهار داشت: خشکسالی‌های چندین ساله خراسان جنوبی را با وجود محرومیت‌ها دچار مشکلات کرده است.
وی با بیان اینکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری تنها راه برون رفت از مشکلات اجرای درست سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است افزود: در خراسان جنوبی با بهره‌گیری از سخنان مقام معظم رهبری ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و دبیری این ستاد بر عهده مدیریت برنامه‌ریزی استانداری خراسان جنوبی است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه با توجه به پتانسیل استان برنامه‌ریزی و کارگروه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده است گفت: در سال ۹۳ با توجه به سفر هیئت دولت به استان خراسان جنوبی اتصال خراسان جنوبی به شبکه راه آهن سراسری مصوب و در سال گذشته اعتباری در نظر گرفته شد.
عبادی با بیان اینکه امیدواریم با برنامه‌ریزی و مساعدت دولت مردان امسال عملیات اتصال راه آهن اجرایی شود افزود: با اتصال راه آهن خراسان جنوبی بسیاری از مشکلات مردم استان برطرف و رونق اقتصادی ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی رتبه برتر را در کشور از آن خود کرد اظهار داشت: در بخش گردشگری و میراث فرهنگی خراسان جنوبی تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته به ویژه در بخش بوم گردی که در استان جزو پرطرفدارترین بحث‌ها است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: استان در بخش معدن هم از قابلیت زیادی برخوردار بوده اما در کنار این قابلیت‌ها هر بخش دچار کاستی و کمبودهایی هم هست که امیدواریم با همت تمامی دستگاه‌های مربوطه در استان به ویژه تلاش استاندار به سمتی برویم که اشتغال در جامعه ایجاد و از آمار بیکاران کاسته شود.
عابدی با اشاره به عملکرد گمرک خراسان جنوبی افزود: در سال گذشته بالغ بر ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مرز ماهیرود درآمد داشتیم اما در کل کشور این هزینه به استان‌ها تعلق نگرفته و در خراسان جنوبی هم تنها ۱۰ درصد از این مبلغ تاکنون تعلق گرفته است.
وی اظهار داشت: سند آمایش سرزمینی خراسان جنوبی تهیه و هفته آینده مصوب می‌شود.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا