سیاسی

ابتلای ۱۴۴۹ شهروند قاینی به کرونا تاکنون/کمبود شدید نیروی انسانی در بیمارستان قاین/گلایه مندی مردم ازشلوغی مراکز تست کرونا

به گزارش نسیم قائن ، بیست و ششمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونای شهرستان قاینات در محل فرمانداری قاین بر گزار شد.
کریمی فرماندار قاین در این جلسه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرد: متاسفانه شهرستان قاینات در وضعیت مشکی و بسیار بحرانی است.
۶۰ درصد انتقال بیماری از دورهمی های خانوادگی
وی افزود :متاسفانه انتقال از درون جامعه به درون خانواده منتقل شده است به طوری که دراین ماه اخیر۶۰ درصد راه انتقال به دورهمی ها خانوادگی اختصاص یافته است.
کریمی با اشاره به آمار مرگ و میر شهرستان گفت:تاکنون ۴۶ نفر از همشهریان خود را بر اثر بیماری کوید ۱۹ از دست داده ایم که ۷۰ درصد مبتلایان و ۵۰ در صد فوتیها بدون پیش زمینه بیماری بوده اند.
تشکیل شورای ارتقاء سلامت در روستاها
فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این۱۴۴۹ نفر از همشهریان ما به این بیماری مبتلا شده اند گفت:این بیماری همه گروههای سنی را درگیر کرده است ودربین مبتلایان کودکان و نوجوانان هم به چشم می خورند.
کریمی در ادامه گفت: یکی از مهم ترین اولویت های فراروی شهرستان مدیریت وقطع زنجیره کروناست گفت: با محوریت خانه بهداشت،دهیاری ها و پایگاههای بسیج شورای ارتقاء سلامت در روستاها تشکیل شود و آموزش های لازم به مردم داده شود.
تعطیلی پنج شنبه بازار در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی
فرماندار قاین با اشاره به دستورات ستاد مبارزه با کرونا ضمن تقدیر و تشکر از کسبه شهرستان قاینات که نهایت همکاری را داشته اند گفت: از امروز بازار تا ساعت۱۸ باز خواهد بود.
وی افزود: چهارشنبه بازار تا یک ماه آینده تعطیل و پنج شنبه بازار و روز بازار میوه فقط در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی وبا فاصله ۱۵ متری و استفاده از ماسک و دست کش باز خواهد بود و در صورتی که پروتکل ها رعایت نشود شهرداری موظف به تعطیلی خواهد بود.
کریمی از اعطای تسهیلات کرونا به واحد های تولیدی وکسبه آسیب دیده خبر داد و گفت: ۱۹۳۷ پرونده به ارزش ۱۵ میلیارد تومان تشکیل و تاکنون ۱۴۴۵پرونده ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ درصد پرداخت شده است.
فرماندار قاین با بیان این که یکی از روش های درمان بیماران بدحال پلاسما درمانی است ازمسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست تا مشوقاتی برای بهبود یافتگان از کرونا در نظر گرفته شود و آنان را نسبت به اهدای پلاسما تشویق نمایند.
اجرای طرح خرید مایحتاج خانواده های مبتلا به کرونا توسط بسیج
فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز از اجرای طرح خرید مایحتاج خانواده های مبتلا به کرونا به کمک حوزه ها و پایگاههای مقاومت بسیج خبر داد و گفت: ضدعفونی بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی و اجرای برنامه های فرهنگی در جهت آگاهی سازی به مردم توسط بسیجیان پایگاهها در حال انجام است.
وی از اعلام آمادگی کامل نیروهای بسیجی جهت هرگونه همکاری با کادر بهداشت ودرمان شهرستان خبر داد.
گلایه مندی مردم ازشلوغی مراکز تست کرونا
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین ضمن بیان گلایه مندی مردم نسبت به شلوغی مراکزتست کرونا از مسئولین خواست تا هرچه سریعتر نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایند.
ملکی جانشین دادستان قاین نیز با بیان این که ویروس کرونا یک ویروس وحشی است واز هرروزنه ای حمله ورمی شود، گفت: تنها راه مقابله با کرونا رعایت کامل پروتکل های بهداشتی است.
وی ضمن تقدیر و تشکر از کسبه بازار به دلیل همکاری در اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا از مسئولین شهرستان خواست تا نظارت بیشتری بر پنج شنبه بازار قاین داشته باشند.
ملکی همچنین از شلوغی مراکزی که مردم برای تشخیص کرونا مراجعه می کنند انتقاد کرد و خواستار توسعه مراکز شد .
جانشین دادستان قاین با تاکید بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به محل های توزیع روغن نباتی در سطح شهر اشاره داشت و گفت: تذکراتی به مراکز داده شده است و لذا نظارت بیشتری بر این مراکز در جهت رعایت فاصله های اجتماعی باید صورت گیرد.
کمبود شدید نیروی انسانی در بیمارستان قاین
دکتر سروش ریاست مرکز بهداشت شهرستان قاینات با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده از ۱۴تا۲۰ آبان اظهارکرد:۷۹۰ بازدید طی این هفته انجام شده است ودر۲۴۰ بازرسی مشترک انجام شده پس از اجرای مصوبه ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی برخی از مشاغل ۲۴۴ اخطار کتبی،۵۲۹ مورد اذکر و ۱۹ مورد پلمپ صورت گرفته است.
وی با بیان این که متاسفانه آمار بیماران در شهرستان قاینات روز به روز رو به افزایش است گفت:متاسفانه افزایش چشمگیربیماری در اجتماعات خانوادگی به چشم می خورد.
سروش در ادامه با بیان این که ۱۱۷ نفر از پرسنل وکادر درمانی شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند گفت: ۴ بخش بیمارستان درگیر بستری بیماران مبتلا به ویروس کروناست .
رئیس مرکز بهداشت قاینات یکی از اساسی ترین مشکلات بیمارستان را مشکل نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: با توجه به درگیری بخش عطیمی از پرسنل با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم.
سروش از محدودیت انجام تست pcr در شهرستان خبر داد و گفت: از لحاظ مکان فیزیکی نیز با مشکلات عدیده ای رو به رو هستیم که با مساعدت دانشکده پرستاری قاین در صدد رفع این مشکل در جهت رفاه حال بیماران و مراجعه کنندگان هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک بتوانیم با انجام تست سریع در شهرستان ظرف مدت ۲۵ دقیقه نتیجه آزمایش کرونای افراد اعلام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا