سیاسی

ابتدا گفتند نجومی بگیران کمتر از ۲ هزار نفرند/عدد بعدی ۱۳۰۰ نفر بود/در ادامه گفتند ۹۰۰ نجومی بگیر داریم/در نهایت دیوان محاسبات ۳۴۰ نفر را نجومی بگیر اعلام کرد

به گزارش نسیم قائن ، سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اجرای برنامه ششم توسعه و راه اندازی سامانه ثبت حقوق مدیران اظهار داشت: یکی از مطالبی که در برنامه ششم روی آن بسیار بحث و موافقان و مخالفان جدی داشت موضوع شفاف سازی حقوق مدیران خصوصا مدیران ارشد در کشور بود.
وی با بیان اینکه عده ای به این سامانه اعتراض کردند گفت: نظر این افراد بر این بود که با راه اندازی این سامانه ممکن است به خاطر کنترل میزان حقوق ها مطالبات مسئولان بالارود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن بیان اینکه رسیدگی به حقوق ها از طریق سامانه ثبت حقوق از مصوبات برنامه ششم توسعه بود عنوان کرد: دولت با تاخیر زیاد برنامه ششم را به دستگاه ها ابلاغ کرد و هنوز خیلی از اقدامات در راستای عملی شدن برنامه ششم صورت نگرفته و آئین نامه های آن به طور کامل عمل نشده است.
موسوی لارگانی همچنین گفت: شاید اگر اکنون از دولت سوال شود که چرا سامانه ثبت حقوق ها راه اندازی نشده است اعلام کند که زیرساخت های این موضوع فراهم نشده است که یکی از بهانه های دولت از ابتدا همین مساله بود که هنگامی که زیرساخت ها آماده شود اقدام به راه اندازی سامانه ثبت حقوق ها خواهیم کرد.
وی همچنین عنوان کرد: گزارش های نظارتی مجلس نشان می دهد که در اجرای برنامه ششم از سوی دولت جدیتی وجود نداشته است و حتی در این ۶ ماهی که گذشته است نتوانسته این برنامه را به میزان مطلوبی پیگیری و اجرا کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هنوز گزارش دوم دیوان محاسبات به مجلس ارائه نشده است، عنوان کرد: من به گزارش اول اعتراضاتی دارم اما هنوز گزارش دوم منتشر نشده است تا مشخص شود چه افرادی تبرئه شده اند در گزارش اول ۳۵۰ نفر از مدیران نجومی بگیر مشخص شده بود اما مسلماً تعداد بیشتر بوده است و این موضوع را می توان از گزارشاتی که دولتی ها در روزهای اولیه انتشار فیش های نجومی عنوان می کردند متوجه شد.
موسوی در ادامه گفت: ابتدا دولت اعلام کرد که کمتر از ۲ هزار نفر حقوق نجومی می گیرند بعد عدد ۱۳۰۰ را اعلام کردند در ادامه گفتند ۹۰۰ نفر و در نهایت گزارش دیوان محاسبات ۳۴۰ نفر را نجومی بگیر اعلام کرد که برای تطهیر آنها گفت اکثراً حقوق های خود را به خزانه باز گردانده اند.
وی با اشاره به توضیحات دولت درباره نجومی بگیران گفت: بهانه دولت برای عدم بازگشت یک سری از حقوق های نجومی این بود که این افراد در زندان هستند و امکان بازگشت حقوق های خود را ندارند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دیوان محاسبات باید گزارش نهایی نجومی بگیران را به مجلس اعلام کند خاطر نشان کرد: در اولین جلسه بعد از تعطیلات قرار شده است گزارش دیوان محاسبات درباره نجومی بگیران قرائت شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا