سیاسی

آیین تجلیل از فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی در قاین برگزار شد+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، آیین تجلیل از فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی با حضور کریمی فرماندارشهرستان قاینات، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین ، بهاری مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی و دیگر مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات برگزار شد .
میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در ابتدای مراسم ضمن تقدیر از حضور بهاری مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، کریمی فرماندار قاینات ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین و دیگر مسئولان استانی وشهرستانی ، گزارش کوتاهی از وضعیت وفعالیت نشریات محلی و تعداد خبرنگاران فعال در شهرستان ارائه داد.
وی گفت: شهرستان قاینات ۳۰ خبرنگارفعال و ۷ نشریه وپایگاه خبری فعال دارد.
میرزنگویی بااشاره به میزان توزیع نشریات کشوری در شهرستان گفت: در مجموع ۲۶۸ نسخه روزنامه خراسان،کیهان،شرق و قدس در شهرستان توزیع می شود که با توجه به جمعیت ۱۱۱ هزار نفری شهرستان ،میزان توزیع روزنامه بسیار پایین است.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین ضمن گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی وشهید محمد ناصر ناصری(دیپلمات ایران در مزارشریف افغانستان و اهل شهر اسفدن قاینات) که بنام روز خبرنگار نامگذاری شده در سخنانی وظیفه خبرنگاررا تهیه و تنظیم خبر بدون دخل و تصرف و بدون اعمال سلیقه شخصی عنوان کرد .
وی اظهار داشت : خبرنگار بایستی بدون هر گونه جهت‌گیری ، آنچه را می‌بیند و می‌شنود، دراختیار مخاطب ‌قرار دهد وبه رسم امانت داری آنچه را گرفته در نهایت صداقت و راستی به دست دیگری بسپارد .
در ادامه مراسم نصرت مسلمانزاده مدیر مسئول پایگاه خبری نسیم قاین ، جواد رزوینی مدیر مسئول نشریه طنین قاینات و سدیدی خبرنگار صدا و سیمای خراسان جنوبی در بخش نیمبلوک به نمایندگی از خبرنگاران و اصحاب رسانه به بیان نظرات و مشکلات حوزه خبر و اطلاع رسانی پرداختند .
محمد کریمی فرماندار قاینات پس از بیان مشکلات و نظرات از سوی خبرنگاران در سخنانی با تاکید بر حفظ جایگاه و شان و حرمت خبرنگاران اظهار داشت :خبرنگار باید برای توسعه جامعه تلاش کند و به رسالت خود عمل کند نه اینکه وامدارکسی باشد و به نوعی قلم خودش را بفروشد.
کریمی افزود : خبرنگار باید تخصص لازم در جهت معرفی قابلیتها و نقاط ضعف و قوت جامعه را داشته باشد، اگر خبرنگاری نقد یا تحلیل دارد باید این نقد را به دور از غرض‌ورزی و تنها برای اصلاح امور انجام دهد.
وی با بیان اینکه نقد سالم و سازنده باعث رشد و تعالی جامعه است خواستار این شد که در حوزه شهرستان نقد را از فرماندار شروع کنید تا دیگر مسئولین یاد بگیرند و سرلوحه کارشان قرار دهند .
عباسعلی بهاری مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی میهمان ویژه این مراسم نیز ضمن گرامیداشت هفدهم مرداد مصادف با سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ، در سخنانی در خصوص نامگذاری این روز عزیز بنام روز خبرنگار گفت : این موضوع نشان دهنده تلاش فعالان عرصه خبرنگاری و اصحاب رسانه است و بی شک در دنیای امروز که از آن به عنوان عصر ارتباطات نامبرده می شود، نقش و جایگاه فعالین عرصه های اطلاع رسانی در انتشار و انعکاس به موقع، صحیح و دقیق اخبار و رویدادها با توجه به گستردگی بسترهای ارتباطی، اطلاع رسانی و توسعه شبکه های اجتماعی از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.
بهاری افزود : خبرنگاران نقش موثری در رفع چالش های فرهنگی دارند و قطعا با ایجاد وحدت، همدلی و تعامل سازنده اهالی رسانه و فعالین و مسئولین فرهنگی می توان علاوه بر ارتقاء آگاه بخشی مناسب به مردم، شاهد رشد و توسعه فرهنگی جامعه بود.
بهاری در پایان سخنانش ضمن تبریک روز خبرنگار به عموم فعالان این عرصه به ویژه خبرنگاران و همچنین مسئولین روابط عمومی حاضر در جلسه ، از تلاش های مستمر و صادقانه این قشر تاثیرگذار در جهت آگاهی و اعتلای فرهنگی جامعه قدردانی نمود .
در پایان این مراسم با حضور مسئولین استانی و شهرستانی از تلاش بی وقفه و صادقانه خبرنگاران ، اصحاب رسانه و مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان قاینات با اهدای لوح سپاس تجلیل شدند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا