سیاسی

آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی: فتنه‌گران و سران فتنه متقلبان اصلی در سال ۸۸ بودند

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به فتنه۸۸ و حماسه‌ عظیم ۹ دی اظهار داشت: ۹ دی آتش فتنه‌ خطرناک ۸۸ را خاموش کرد و مردم بعد از تحمل ۸ ماه اردوکشی‌های خیابانی و شورش، حماسه‌ای عظیم آفریدند و تمامی نقشه‌های آمریکایی ــ اسرائیلی را نقش بر آب کردند.
وی افزود: ۹ دی حمایت از رهبری و قانون اساسی، مقابله با بی‌قانونی و دفاع از کیان اسلام و انقلاب بود و آن‌کسانی که ادعای تقلب در انتخابات را داشتند، ادعایشان پوچ و بی‌اساس بود. متقلب اصلی خود این فتنه‌گران بودند.
امام جمعه اراک بر ضرورت توجه به فضای فرهنگی استان مرکزی تأکید کرد و گفت: از دستگاه‌های فرهنگی استان می‌خواهیم فضای استان مرکزی را که استان امام راحل‌(ره) است به سمت‌وسوی معنویت و اخلاق ببرند. بی‌قانونی و بی‌اخلاقی جایی در استان ندارد.
وی ادامه داد: نباید افراد در هر بخشی که هستند به‌خلاف شرع، دین و قانون و طبق تمایلات نفسانی خود صحبت کنند و جامعه را به‌سمت تشویش و اضطراب بکشانند. وظیفه‌ همه رعایت اخلاق و قانون اساسی کشور است و قانون اساسی میثاق رهبری و شهداست، قانون اساسی نصب‌العین همه باید باشد و استان مرکزی برای کسانی که با صحبت‌ها، اقدامات و فعالیت‌های خود باعث بی‌قانونی می‌شوند، جایی ندارد.
دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: آنچه باید به‌طور جدی مورد توجه قرار دهیم حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا است و باید ارتقای فرهنگی و معنوی جامعه را از مسیر صحیح و مطابق با قانون دنبال کنیم.
وی اضافه کرد: تکلیف ما با سند ۲۰۳۰ کاملاً مشخص است و در این زمینه فرمایشات مقام معظم رهبری را اجرایی می‌کنیم، چراکه با قانون و فرهنگ ما همخوانی ندارد و پیاده‌سازی آن منتفی است، در این مسیر همه مسئولان باید یکپارچه عمل کنند و عملکردی متضاد با این روند قابل پذیرش و چشم‌پوشی نیست.
امام جمعه اراک با اشاره به سالروز میلاد امام حسن عسکری(ع) گفت: یکی از کارهای بزرگ ائمه‌ بعد از امام رضا(ع) آماده‌سازی بستر جامعه برای ولادت و غیبت امام زمان(عج) بود. ائمه‌‌اطهار چراغ‌راه هستند و در آن زمان خفقان، نور هدایت امامان، شاخص بود و هرکس به ائمه متوسل می‌شد راه را می‌یافت و از گمراهی نجات پیدا می‌کرد.
دری نجف‌آبادی با تبریک میلاد حضرت مسیح گفت: عیسی مسیح شاخص انسانیت، عدالت، ایمان و تقواست و تمامی انبیا از جمله حضرت مسیح(ع) حامی بشریت بودند.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا