سیاسی

آیا جشن با موسیقی و رقص،برای جوان بیکارونیازمند وفقیر نشاط آور است؟/شادی را با کار واقعی به جوانان نشان دهید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی ،خطاب به جوانان و خانواده هایشان با تاکید بر فراهم نمودن ازدواج آسان برای جوانان اظهارکرد: آن چیزی که در ازدواج باید مد نظر باشد حُسن خلق است و مسئله فرهنگ خانواده ها نیز بسیار موضوع قابل توجهی است که باید در انتخاب همسر مد نظر باشد.
وی درادامه به روز پدافند غیر عامل اشاره کرد و گفت:بایستی زمینه ضد تهاجم دشمن را در هر مسئله ای فراهم کنیم .
امام جمعه قاین با تاکید بر این که به دستور رهبری از سال ۸۲ سازمان پدافندغیر عامل در کشور شکل گرفت گفت:از زمانی که انقلاب شکوهمند اسلامی شکل گرفت ،موجب تحقیر استکبار جهانی شد و خشم آنها نسبت به ما بیشتر شد ولذا همیشه بایستی به هوش باشیم و در برابر همه ترفندهای دشمن آمادگی داشته باشیم.
وی ادامه داد: نمی توانیم دشمن را کوچک بشماریم ودر برابر سیاستهای شیطنت آمیز آنها ساکت باشیم.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود به اتفاقات اخیر در عراق واعتراضات مردمی نیز اشاره کرد و اگر بررسی هایی داشته باشیم اصل اعتراضات مردمی درست بوده است وروی موضوعاتی همچون فساد حرف داشته اند اما درعراق هم موج سواری فتنه جویان راه افتاد واین حوادث رارقم زدند.
امام جمعه قاین ادامه داد: داعش جنایت های بسیاری در کشورهای مختلف رقم زد و این داعشی های دست نشانده استکبار است .
وی افزود: بن لادن راخودشان به وجودآوردند و هرزمانی صلاح دانستند در ظاهر او را کشتند و روزی دیگر ابوبکر البغدادی را عَلَم کردندو حال هم گفته اند که اورا هم کشته اند.
حجت الاسلام رحمانی گفت: آنهایی که به آمریکا دل بسته اند سرنوشتی جز ابوبکر البغدادی و صدام حسین و بن لادن و قذافی نخواهند داشت.
امام جمعه قاین در ادامه سخنان خود به برگزاری جشن شکر گذاری برداشت زرشک و زعفران در شهرستان قاین که فردا برگزار می شود اشاره کرد و گفت:مخالفتی با جشن نداریم اما این که به بهانه زرشک و زعفران رقص و پایکوبی در مراسمات برنامه ریزی شود و اسم موسیقی سنتی و رقص محلی را روی آن بگذارند گفت: رقص به هرنوعی که باشد به اتفاق همه مراجع تقلید حرام است
وی ادامه داد: این جشن برنامه ریزی شده بود و علی الظاهر ما رادر یک جلسه هم دعوت کردند و گفتند می خواهند این چنین جشنی را بگیریم و من هم مخالفتی با برگزاری این جشن نمی کنم چون اعلام داشتید برای کشاورز سود دارداما من می گویم هیچ سودی برای کشاورز ما ندارد و اگر بعد از جشن سودی برای کشاورزان داشت به ما اعلام کنید تا به گوش همه مردم برسانیم تا ببینیم که این سود به اندازه هزینه ای که از بیت المال می شود برای کشاورز چه خواهد بود.
حجت الاسلام رحمانی درادامه گفت: برای این که می خواهیم نشاط ایجاد کنیم رقص وموسیقی می گذاریم .
وی با خطاب قراردادن استاندار خراسان جنوبی گفت:آقای استاندار شأن شما اجل است که تن به چنین برنامه هایی بدهید و برای شما احترام قائل هستیم اما اینگونه برنامه ها برای جامعه جوان بیکار،فقیر ونیازمند ما چه نشاط آفرینی دارد؟؟
حجت الاسلام رحمانی گفت: حال این که دراین گونه مراسمات از امام جمعه و سایر روحانیون هم دعوت به عمل می آید.برمن می پذیرید که در جلوی برنامه بنشینم و موسیقی سنتی را تماشا کنم و در سیمای تلویزیون ببینم و هفته دیگر بیایید و پشت سر من نماز بخوانید؟
وی ادامه داد:دقیق مثل این است که امام جمعه ای سر سفره ای بنشیند که شراب بر سر سفره باشد و بعد هم پشت سرش نماز بخوانند.
وی گفت: حرام ،حرام است و می خواهد موسیقی سنتی باشد یا شراب
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت:حرمت مارانگه می دارید و دعوت می کنید به محفلی حداقل در محفل تحقیر نکنید.
وی ادامه داد: حرف من این جشن تنها نیست و کلیت کار را می گویم ودر سایر نقاط هم ممکن است اتفاق بیفتد.
وی خطاب به استاندار گفت: خود شما اعلام داشتید که در دونوبت قرار است ۷۰هزار راس گوسفند و میش از افغانستان وارد کشور کنید و نمی دانیم شده است یانه؟اما بنیاد برکت در زیرکوه این کار را کرد و تعدادی از بسیجیان گوسفندها را توانستند بگیرند و قرارشد بین نیازمندان با قیمت پایین تر توزیع کنند اما از استانداری با افراد تماس گرفته شد و تهدیدشان کردند که چرا در سال انتخابات این کار را می کنید؟ درحالی که روحشان خبر نداشت و هدفشان کمک به نیاز مندان بود
امام جمعه قاین افزود: در حالی که خود شما دولتیها باید این کارها را بکنید جلوی یک عده دیگر را هم می گیرید
وی گفت: این کارهاست که نشاط ایجاد می کند و بنیاد برکت اعلام داشته است که به هر جوانی حاضر است حدود ۴۰ میلیون تومان گوسفند با سود بسیار پایین وبه دور از تشریفات دلسرد کننده بدهد.
امام جمعه قاین با این اقدامات قیمت دام زنده به نصف قیمت رسیده است اما این که گوشت ارزان نمی شود دست هایی در کار است و مافیا نمی گذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا