سیاسی

آمریکا وانگلیس دستان پشت پرده فتنه ۸۸/ قول مساعد رئیس سازمان تامین اجتماعی برای توسعه وشبانه روزی شدن درمانگاه قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به تقوای الهی وبا تسلیت ایام رحلت حضرت معصومه(س) با اشاره به خطبه های هفته گذشته ومسائلی پیرامون اشتغال بانوان گفت: روح قرآن وروح دین اجازه این را نمی دهد که زن مسلمان که نفقه خور شوهر وفرزندان که نفقه بگیرپدر هستند به راحتی در بازار کار باشند وفعالیت اقتصادی داشته باشند والبته برخی از شغل ها واجب کفایی است وبرخی از شغل ها هم از شدت فقر وبرای آبرو مجبور هستند که در بیرون خانه کار کنند واین که غالب بانوان به صورت قله ای کار می کنند با روح اسلام سازگاری ندارد.
وی با بیان این که ما دین خودرا از قرآن فرا می گیریم و بخشی از آن هم از احادیث وروایات اهل بیت گرفته شده است گفت: اگر چنانچه در قرآن ویا در سیره معصومین دلیلی نباشد ویا به دست ما نرسد از عقل سلیم عقلای علما استفاده می کنیم.
امام جمعه قاین با اشاره به آیاتی از سوره احزاب که وظایف زنان پیامبر بیان شده است گفت: دراین آیات آمده است که زنان با ناز وعشوه در بین مردم راه نروند وخودنمایی نکنند ودر خانه هابمانند وبه تربیت خود وفرزندانشان بپردازند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:زن جامعه اسلامی زنی صالح وعفیف است ولی حرف این است که آیا همه بانوان در محیط کار به همین صورت هستند ونگاه را مدیریت می کنند وسروکار با مردان نامحرم ندارند وآیا زینت خویش را از دیگران پنهان می کنند؟
وی با اشاره به روایتی گفت:پیغمبر هم کارهای بیرون از خانه را بر دوش مردان وکارهای درون خانه را به زنان واگذار کرده اند واین در توصیه حضرت محمد(ص)به امام علی(ع)وفاطمه زهرا(س)آمده است .
البته حضرت علی(ع) در کارهای خانه به فاطمه زهرا(س) کمک می کردند و گاهی حضرت زهرا(س)در زمانی که امام علی(ع)در جنگ وماموریت بودند کارهای بیرون را هم انجام می دانند.
وی افزود: زن مسلمان بایستی کدبانو باشد وزندگی حضرت علی(ع) وفاطمه زهرا(ع) بهترین الگو برای ما خواهد بود.
امام جمعه قاین در ادامه اظهارکرد:تحصیلات دوران ابتدایی تا دبیرستان دختر وپسر ما جدا هستند وبه دانشگاه که می رسند کلاسهای درس مختلط می شود واین گونه دانشگاهها را ما نمی توانیم دانشگاه اسلامی بنامیم و کاش می شد دانشگاههای ما در شهرهای مجاور با تعداد رشته های متعدد در یک شهرستان فقط برای بانوان ودر شهری دیگر فقط برای آقایان تشکیل می شد.
امام جمعه قاین در ادامه با اشاره به حماسه تلخ ۹ دی سال ۸۸ گفت: این حادثه بین دونفر از کاندیداها ودربین دو جریان ودو خط فکری اتفاق افتاد که درآن زمان در صدا وسیما صحبت هایی رد وبدل شد که نباید صورت می گرفت واین تلخ کامی ها بعد از این موضوع شروع شد .
وی افزود: رئیس جمهور وقت آن زمان رعایت مسائل اجتماعی وامنیتی را در ادبیات خود نکرد ودر آتش گرفتن این باروت بی تقصیر نبود ولی در عین حال بهانه ای قرار داده شد و نمک ناشناسی ها وبی مهری ها وبی وفایی هایی صورت گرفت ومشکلاتی به وجود آمد وکار به جایی رسید که خیمه های اباعبدالله الحسین در یک حرکت زشت به آتش کشیده شد.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: این فرایند از ۹ دی ۸۸ شروع شد وتا ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ادامه داشت ودر بهمن ۸۹ ،جریانی که امروز سردمداران آنها در حصر هستند به جای این که فراخوان شرکت در ۲۲ بهمن را صادر کنند اعلام راهپیمایی در ۲۵بهمن به بهانه دفاع از مسلمانان مصر وتونس کردند ودولت وقت و وزارت کشور آن را غیر قانونی اعلام کرد اما مشاوران سران فتنه اعلام کردند که حتی اگر اجازه هم داده نشود این راهپیمایی به دفاع از مردم مصر وتونس برگزار خواهد شد واین راهپیمایی انجام شد ودفاع از مردم تونس ومصر ی در کار نبود بلکه شعارهای دی سال ۸۸ وحرکات زشتی که انجام داده بودند تکرار شد ومنافقین وانگلیسی ها وآمریکائی ها دراین راهپیمایی شرکت وجنایت آفریدند وجمع زیادی را به شهادت رساندند وسفارت خانه ها به خصوص انگلیس اعلام کرد که سفارتخانه های ما به سوی راهپیمایی کنندگان باز است واز آنها حمایت کردند ومیخواستند که علاوه بر سرنگونی نظام ،شعارهای اسلامی هم از بین برود وشورای امنیت ملی در همان سال دستور به حصر این افراد داد و برای حفظ امنیت ملی این دستور صادر شد .
وی افزود: امروز عده ای سوال می کنند که چرا این افراد بدون محاکمه در حصر هستند وپاسخ این است که قوه قضائیه زمانی می تواند اینهارا به محاکمه بکشد که شورای امنیت ملی حصر را بردارد ولی در سال ۹۶ هم شاهدهستیم که بعد از انتخابات، شورای امنیت ملی مجددا تشکیل جلسه داد ورئیس این جلسه هم شخص رئیس جمهور است وبه اتفاق همه اعضای مصوب کردند که این حصر باید ادامه داشته باشد وبه قوه قضائیه ربطی ندارد وزمانی که حصر از بین برود نوبت به قوه قضائیه ومحاکمه افراد می رسد.
امام جمعه قاین در ادامه سخنان خود به دیدار ائمه جمعه با رهبری اشاراتی داشت ودرادامه از دیدارخود با مسئولین کشوری برای بررسی برخی از مشکلات شهرستان خبر داد وگفت: در دیداری که با رئیس سازمان تامین اجتماعی جناب آقای نوربخش ومعاون امور انسانی ایشان آقای موهبتی داشتیم از سوی این دومسئول محترم قول هایی داده شد که می توان به شبانه روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی وتوسعه درمانگاه با همکاری شهرداری قاین در قبال تهاتر زمین در برابر بدهی شهرداری به تامین اجتماعی اشاره کرد.
وی ادامه داد: آقای نوربخش قول تامین سیمان جهت تکمیل صحن امام زاده زید قاین را نیز دادند ودر خصوص کارخانه آهک هیدراته قاین که چند سال است کلنگ زنی وبه فراموشی سپرده شده است نیز قول داده شده است که آنچه مربوط به سازمان است ،ایشان پای کار هستند وفقط بخش دیگری که مربوط به شریک است باید موافقت کنند.
وی به دیدار با رئیس سازمان اوقاف جناب آقای محمدی وتقاضای درخواست دانشکده قرآن وعلوم حدیث وهمچنین درخواست هایی برای سفیران هدایت که از قبل هم مطرح بوده است نیز اشاره کرد .
امام جمعه قاین در پایان از نماینده شهرستان قاین جناب آقای فلاحتی و نمایندگان سابق واسبق جناب آقای هروی وحجت الاسلام قربانی خواست تا زمینه دیدارهایی با برخی از وزرا را در راستای پروژه های نیمه تمام شهرستان فراهم کنند وما هم در معیت هیئتی همراه برای پیگیری امورات در تهران حضور خواهیم یافت وبه جد پیگیر مسائل شهرستان خواهیم بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا