سیاسی

آمریکا در بیش از ۵۰ کشور جهان فتنه ایجاد کرده است/ برخی افراد غرب را به ملت ترجیح می‌دهند

به گزارش نسیم قائن ، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا (ع) در آستان مبارک امامزادگان باقریه (ع) بیرجند اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی علی‌رغم تمام گرفتاری ها و مشکلاتی که دارند در کمک های جنبی به فقرا، کمک به بازسازی عتبات عالیات، کمک به ساخت زائرسراها و کمک به زلزله زدگان غرب کشور پیشتاز بوده‌اند.
وی با بیان این‌که حق و باطل شبیه به هم نیست افزود: خداوند حق را از باطل و راه درست را از نادرست جدا کرده است و باطل مانند حق نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: خداوند انسان ها را طوری خلق کرده که می توانند حق را از باطل به صورت کامل تشخیص دهند و اگر حق از باطل قابل تمییز نبود، به طور یقین خداوند انسان را مکلف به آن چه که نمی تواند نمی کرد.
آیت الله عبادی با بیان این که در صحنه میدانی چه در گذشته تاریخ و چه در امروز بسیاری از مکان ها و زمان ها، حق را رها کرده و طرف باطل را می گیریم، ابراز کرد: این در حالی است که در اسلام و همچنین انسان شناسی مشخص است که حق و باطل یا برای انسان شناخته شده یا قابل شناسایی است.
وی با تاکید بر این نکته که امروزه آمریکا به بهانه‌های واهی وارد کشورهای اسلامی شده و به ایجاد فتنه پرداخته و مردان و زنان زیادی را قتل عام می‌کند، یادآور شد: استعمارگران در گذشته با واردشدن در کشورهای اسلامی مرتکب جنایت‌های بسیاری شدند و مردم را گرفتار فحشا، فساد و بی‌دینی کردند.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: استکبار جهانی بیش از ۷۰ سال کشور اسلامی فلسطین را تصرف کردند و انسان های بسیاری را کشتند.
آیت الله عبادی مطرح کرد: این جنایت‌ها از نظر اسلام حق است یا باطل؟ آیا می توانیم حق را از باطل تشخیص دهیم؟ در این جنایت ها جای سخن گفتن است یا سکوت؟ آیا باید نسبت به مظلومان عالم سکوت کنیم؟
وی خطر دشمنان اسلام و مسلمین را از هر حیوانی بدتر دانست و گفت: آن ها بعد از گذشت سه سال همچنان مردم یمن را قتل عام می‌کنند و کودکان را هر ۱۰ دقیقه می کشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: این در حالی است که در این جامعه نیز افرادی وجود دارند که همچنان وابسته به غرب هستند و آن‌ها را به ملت ترجیح می دهند و هر جا که امتیازی است به آن ها می‌دهند.
آیت الله عبادی ضمن اشاره به این مهم که آمریکا بعد از جنگ جهانی در ۵۰ کشور جهان فتنه ایجاد کرده است، اظهار کرد: امروز اوکراین پنجاه و یکمین و یمن و پنجاه و دومین کشور در این زمینه است.
وی در ادامه با اشاره به تسلیت شهادت علی بن موسی الرضا (ع) اضافه کرد: مامون عباسی نسبت به امام رضا (ع) معرفت داشت اما وی امام رضا (ع) را به شهادت رساند زیرا برای مامون عباسی مسائل نفسانی مطرح بود تا مسائل دینی.
آیت الله عبادی با بیان این که اگر پای حق ایستادیم و تسلیم باطل نشدیم نرخ ما بالا می‌رود، تاکید کرد: همواره یادمان باشد که آن کسی که پیش از ظهور حضرت مهدی (عج) پای حق بایستد و تسلیم باطل نشود ارزشش از ارزش آن‌هایی که بعد از ظهور باشند بیشتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا