سیاسی

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به تقوای الهی گفت: آمریکا در عین حالی که بزرگ ترین مدعی حقوق بشر است، بزرگ ترین ناقض آن نیز هست و این یعنی اینکه حقوق بشر آمریکایی، بزرگ ترین دروغ و فریب دنیای ماست.
وی با اشاره به اینکه در حقوق بشر آمریکایی از واژه های آزادی و دموکراسی برای فریب افکار عمومی استفاده می شود افزود : شعار حقوق بشربهانه ای برای بلعیدن کشورها و واژه حقوق بشر ابزاری در دست کشورهای غربی شده است تابه این وسیله بتوانند کشورهای مظلوم را سرکوب کنند.
امام جمعه شهر اسفدن ضمن تسلیت شهادت امام صادق(ع) و بیان ویژگیهای آن امام همام، گفت: شخصیت علمی امام جعفر صادق (ع) به حدی است که حتی دیگر مذاهب اهل سنت افتخار شاگردی یا شاگردی شاگردان امام صادق (ع) را میکنند.
وی افزود:از ویژگیهای خاص امام این بودکه توانستند چهار هزار دانشمند تربیت کرده و علوم تخصصی را پیش ببرند و مسیر قانون‌گذاری و قانون‌مداری را در زندگی برای بندگان خدا روشن کنند.
حجت الاسلام عبدالهی همچنین با اشاره به اول ذی القعده روز میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر و آغاز هفته کرامت گفت: آن بزرگوار در بندگی خداوند، ولایت مداری، پاسداری از عفت، وفاداری و حراست از حجاب و حیا و دوری جستن از گناه و آلودگی بهترین الگو برای دختران مسلمان هستند.
وی در ادامه به سالروز وفات آیت‌الله مشکینی اشاره کرد و به بیان شاخصه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله مشکینی پرداخت و عنوان کرد: اخلاق و نفس اثرگذار ایشان کم‌نظیر بود.
امام جمعه اسفدن با اشاره به سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری خاطرنشان کرد: درس‌های مشروطیت می‌گوید فریب غرب را نخوردید، دل به غربی‌ها نبندید و روی پای خود بایستید
وی افزود: فرهنگ مقاومت، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فسادها، حقوق‌های بی‌حساب و کتاب همه از درس‌های مشروطیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا