سیاسی

آمارهای دقیق می تواند مسئولین را درامراجرایی واداره امور جامعه یاری کند

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاینات دراولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان قاین در سال جاری اظهار داشت: برهیچ کس پوشیده نیست که ارائه آمار های دقیق و جامع می تواند مسئولین را در تصمیم سازی در همه حوزه ها یاری کند.
وی افزود: این امر سبب خواهد شد تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های مدیران، دقیق و منطبق بر واقعیت های جامعه باشد.
فرماندار درادامه تصریح کرد: ارائه آمار های درست و دقیق درتصمیم گیری و تصمیم سازی نظام بسیار تأثیرگذار است و کمک بسیار خوبی برای تدبیر امور، حل مسائل و مشکلات کشور و مناطق مختلف و همچنین آینده نگری و آینده پژوهی خواهد بود.
رئیس کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان با اشاره به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در خصوص ارائه آمار دقیق بیان داشت: ایشان تأکید دارند که آمار و اطلاعات دقیق، متمرکز و علمی پایه اصلی در تصمیم گیری های کارآمد کشور است و لذا در این راستا بایستی آمار ها در همه زمینه ها به مسئولین ذیربط بطور دقیق و قاطع بیان و ارائه گردد تا خللی در امر تصمیم گیری کلان کشور صورت نگیرد.
وی بیان داشت: در خصوص ارائه آمار و اطلاعات لازم، بایستی فرهنگ سازی در سطح جامعه صورت پذیرد و بستر و زمینه ای فراهم شود که مردم با اطمینان خاطر آمار واقعی را در مواقع لزوم بدرستی ارائه نمایند.
کهن ترابی گفت: اگردراین زمینه میزان آگاهی عمومی جامعه بالا نرود؛ فرهنگ سازی میسر نخواهد شد.
وی با بیان اینکه آمارهای دقیق می تواند مسئولین را درامراجرایی واداره امور جامعه یاری کند گفت: مسئولین می توانند با پایش آماری جامعه هدف خود که به راحتی از دقیق ترین آمار ثبت شده اداره ثبت احوال استخراج می شود در بسیاری از برنامه ها واهداف کاری خود بهره ببرند.
مقام عالی دولت در پایان با اشاره به اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، بیان داشت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ طی دو مرحله انجام خواهد شد که مرحله اول آن به روش اینترنتی ازسوم تا ۲۴ مهر ماه با مشارکت عموم مردم صورت خواهد گرفت. لذا از شما اعضای شورا که بعنوان مطلعین محلی نیز هستید، دعوت می شود ضمن توجیه مجموعه اداری خود و تبلیغات لازم در سطح دستگاه اجرایی و محیط شهری مبنی بر شرکت عموم مردم در این امر مهم که بنا به فرموده مقام معظم رهبری: سرشماری یک ضرورت برای کشور و برنامه ریزی صحیح به منظور بهره مندی از آینده ای منطقی، معقول و مطلوب است؛ بستر و زمینه حضور و مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم را در اجرای این طح مهم فراهم نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا