سیاسی

آماده باش ۱۳۰ ایستگاه و ۲۷۳۱ آتش‌نشان در چهارشنبه سوری

به گزارش نسیم قائن ، جلال ملکی : در این روزعلاوه بر آماده باش کامل ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مستقر در سطح شهر تهران، آتش نشانان در ۱۰۲۸ نقطه مختلف شهر که با توجه به تجربیات سال‌های گذشته شناسایی شده‌اند، مانند میادین، چهارراهها، معابر و حتی حاشیه بزرگراهها مستقر خواهند شد. حضور این آتش نشانان همراه با ۲۳۴ دستگاه خودروی سنگین، ۲۳۲ دستگاه خودروی سبک و ۱۰۹ دستگاه موتورسیکلت خواهد بود.
وی افزود: در نقاطی که امکان حضور خودرو وجود ندارد آتش نشانان با ۴۵۳ تیم به صورت نیروهای پیاده در قالب تیم‌های دو یا سه نفره و با استفاده از تجهیزات و خاموش کننده در محل‌های مشخص شده مستقر می شوند و وضعیت ایمنی محدوده مورد نظر را رصد می‌کنند. این استقرار از ساعت سه تا چهار بعد از ظهر روز سه شنبه آغار می‌شود و تا زمانی که آن منطقه به آرامش برسد ادامه خواهد داشت.
به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی ۲۷۳۱ آتش نشان به همراه خودروهای یاد شده در نقاط مختلف شهر تهران مستقر می‌شوند که ۹۹۸ نفر از این تعداد در قالب تیم‌های پیاده و جزو نیروهای غیر شیفت هستند.
ملکی هدف از این کار را کاهش زمان رسیدن به محل حادثه به دلیل پیش‌بینی ازدحام جمعیت در معابر، ترافیک ومسدود شدن احتمالی راه‌ها اعلام کرد و ادامه داد: در سال‌های قبل زمان رسیدن به محل حادثه درمقایسه با روزهای عادی سال فرق چندانی نداشت البته بار دیگر از مردم تقاضا داریم که مسیر و راه را به سرعت برای عبور خودروهای آتش نشانی باز کنند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی در خاتمه به شهروندان توصیه کرد که از ریختن مایعات قابل اشتعال روی آتش و روشن کردن آتش‌های خیلی بزرگ خودداری کنند زیرا می‌تواند موجب حریق درختان مجاور، کابل‌های برق و بالکن‌های منازل شود.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا