سیاسی

آلمانی‌ها خواستار نفوذ جوانان به عرصه سیاسی کشورشان هستند

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از نشریه “بیلد” آلمان، اگر چه مردم آلمان همواره پیرتر می شوند اما در عرصه سیاسی خواهان روی کار آمدن جوانان هستند.
بر اساس نتایج نظر سنجی موسسه “امنید” که به سفارش نشریه “بیلد” آلمان انجام شده است ۸۱ درصد شهروندان آلمانی خواستار این مسئله هستند که سیاستمداران زیر ۴۰ سال نفوذ سیاسی بیشتری در کشورشان داشته باشند. تنها ۱۳ درصد شهروندان آلمانی نظری خلاف این را دارند و ۶ درصد شهروندان هم نظری در این باره نداشتند.
درباره این مسئله که صدر اعظم آلمان و زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه فعلی و هورست زیهوفر، رئیس حزب سوسیال مسیحی حدود یک دهه است که در عرصه سیاسی صاحب نفوذ هستند حدود نیمی از شهروندان آلمانی ابراز نارضایتی کرده و آن را بیشتر ضرر دانستند. تنها ۳۶ درصد شهروندان آلمانی اعتقاد داشتند که چنین تجربه های طولانی مدتی در عرصه سیاست بیشتر امتیازی برای کشورشان است. ۱۴ درصد شهروندان هم نخواستند در این باره اظهار نظری کنند.
این نظر سنجی از بین ۵۰۲ شهروند آلمانی واجد شرایط رای دادن در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۸ (۵ بهمن ماه ۹۶) انجام شده است.
در حالی نتایج این نظر سنجی حاکی از رغبت شهروندان آلمانی به روی کار آمدن سیاستمداران جوان دارد که این روزها احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات مجددا درباره تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در این کشور در حال مذاکره هستند.
به این ترتیب بار دیگر همان سیاستمداران دوره قبل در راس امور قرار می گیرند. نتایج نظر سنجی اخیر دیگری که انجام شده است حاکی از رغبت کم شهروندان آلمانی به تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در کشورشان دارد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا