سیاسی

آقای روحانی باید بگوید چرا بعد از انجام پروژه‌‌ها دریاچه ارومیه احیاء نشد/ امکان دارد نمایندگان از پاسخ‌‌های رئیس‌‌جمهور قانع نشوند

به گزارش نسیم قائن ، یوسف داودی در گفت‌‌وگو با آناج در پاسخ به سوالی مبنی بر این که نتیجه طرح سوال از رئیس جمهور در مورد دریاچه ارومیه به کجا ختم خواهد شد و آیا طرح سوال صورت می‌گیرد یا خیر، ابراز داشت: به هر حال طرح سوال از آقای روحانی باید روال قانونی‌‌اش را طی کند و قوانینی که در مجلس هست لحاظ شود؛ بستگی به پاسخ‌‌هایی دارد که از طرف قوه مجریه داده می‌شود.
وی در واکنش به انتقاد عده‌‌ای از طرح سوال و نظر آنان مبنی بر اینکه با حضور رئیس‌‌جمهور در صحن علنی مجلس دریاچه احیاء نمی‌‌شود، اظهار کرد: زمانی که از هر شخص حقیقی و حقوقی در هر مقامی که هست سوالی طرح می‌کنیم، این مسلما به این معنی نیست که چون حتما سوالی طرح شده باید آن کار انجام شود.
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به موضوع دریاچه ارومیه منطقی نگریست، خاطرنشان ساخت: بعد از اجرای پروژه‌‌ها برنامه‌‌ها باید تغییری در وضعیت دریاچه رخ می‌‌داد اما این اتفاق نیفتاده است، این سوالی است که باید ببینیم پاسخ رئیس‌‌جمهور به آن چه خواهد بود؛ امکان دارد پاسخ این سوال مورد قبول قوه مقننه باشد و یا اینکه مورد قبول واقع نشود.
وی در همین راستا افزود: اینکه با طرح سوال ما از رئیس‌‌جمهور دریاچه سریعاً احیاء و پر از آب شود، این امر شاید به این زودی امکان پذیر نباشد و مسلما برای احیای دریاچه ارومیه کاملا به برنامه‌‌های قوی علمی و عملیاتی حساب شده نیازمندیم که از طریق آن پیش برویم.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس دهم به حضور رئیس حفاظت محیط زیست کشور در کمیسیون مربوطه، توضیح داد: تعدادی طرح‌ و برنامه‌ در دست اقدام هست و برحسب توضیحاتی که آقای کلانتری دادند برنامه‌‌هایی دارند که در حال اجراست و در مجلس بر روی این‌‌ها بحث و گفتگو صورت گرفته تا مشخص شود نتیجه چه خواهد بود.
وی اذعان کرد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دلایلشان را توضیح دادند و نماینده‌‌ها هم نظرهای خود را منتقل کردند ولی همه اعم از دولت و مجلس در تلاش‌‌اند که دریاچه ارومیه احیا شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا