سیاسی

آقای استاندار، خبرنگاران نقطه سر خط !

به گزارش نسیم قائن ، «طبل توخالی» ضرب المثلی که خیلی این روزها مصداق دارد، به عبارتی دیگر گاهی از عرش به فرش می آوریم ، خیلی تعریف، تمجید و …ولی در عمل هیچ. روز خبرنگار هم مصداق دیگری است. پیام ها، صحبت ها و تمجیدها خیلی فراوان ولی در عمل کارنامه چندان خوشایندی نداریم.
اصلا نمی خواهم بگویم از خبرنگاران، زیرا خبرنگار حتی حق ندارد نظرش را در تنظیم خبر لحاظ کند، بلکه باید زبان و بیان باشد از ان چه وجود دارد. این مخاطب است که خود برداشت می کند هر نوع اظهار نظر را جسارت به فهم مخاطب می داند و بدین جهت است که قلم خبرنگاران وقتی به مسائل شخصی می رسد ،جوهرش بی رنگ یا حداکثر کم رنگ می شود. بنابراین قلم خبرنگار ، نذر و حق مخاطب است.
اما این بار بنا دارم از قلم خواهش کنم با اجازه مخاطبان تفرجی کوتاه به خارج از این حریم داشته باشم نکته حائز اهمیت این که هم خبرنگاران و مسئولان باید حرمت شهیدان قلم صارمی، امانی و … را عملا محترم بشمارند و در این صورت است که روح بلند آن ها پشتوانه عملمان قرار می گیرد. از جانبی باید هرگز غبار غیرواقعی به روی قلممان ننشیند و همیشه خبرنگار باشیم؛ یعنی واقع نویس ! درآن صورت است که جایگاه رکن چهارم توسعه را توانستیم پاس بداریم.
از سوی دیگر مشکل جامعه رسانه ای با تعارف و تمجید از قلم مرتفع نمی شود. قلم هنگامی می تواند نقش خودش را ایفا کند که کاتب صاحبان قدرت، زور و پول نباشد، بلکه خبرنگار باشد و دیکته مردم را بنویسد و پاسخ مسئولان را درج کند اما فراموش نکنیم این شرایط نه سخت بلکه حتی زیان بار است و به همین جهت خیلی ها این شرایط را درک نمی کنندلذا هنوزکه هنوز است خادمان قلم هم چنان ناشناخته و مجهول مانده اند . از خودنمی نویسند دیگران هم کمبودهای آن ها را نمی بینند. هزاران مشکل را از مردم منعکس می کنند و حل می شود اما زندگی خود آن ها همیشه سر خط، مشکلات خبرنگاران در بخش معیشتی به گونه ای است که زندگی اکثر آن ها نقطه سرخط!!
جالب است همه می خواهند جامعه رسانه ای پویا، پیشرو اما همه چیز را می بینند و می خوانند ولی نقطه سر خط را نمی بینند و حتی تمام علائم وسوال ها از نگاه آن ها محو شده و هرگز سوال نمی کنند. دلیل این همه نقطه سر خط چیست؟ جان سخن این که آقای استاندار، خبرنگاران، ستون های استوار جامعه رسانه ای استان را دریابید، نمی گویم به رسانه ها کمک نکنید ولی باور کنید خبرنگاران فراموش شده اند، عنایت دارید نسیم اندک مالی هم در این جهت از هر سوی باشد به رسانه ها می رسد نه خبرنگاران! خبرنگاران را دریابید!! باشد که چنین باشد!
منبع: روزنامه خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا